Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Krosno: Wizyta studyjna w Zakładzie Produkcyjnym CELLFAST

15 maja 2024 r. odbyła się wizyta studyjna w Zakładzie Produkcyjnym CELLFAST w Krośnie, zorganizowana przez kadrę rozwoju zawodowego krośnieńskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży.

Jej celem było podniesienie kompetencji zawodowych młodzieży poprzez poznanie specyfiki pracodawcy, stanowisk pracy, linii produkcyjnych oraz zadań na stanowiskach pracy.

Podczas spotkania uczestnicy 9-9 Hufca Pracy zapoznali się z profilem działalności firmy. Uzyskali informacje o możliwościach zatrudnienia, wymaganych umiejętnościach oraz kwalifikacjach zawodowych. Następnie uczniowie przeszli przez halę produkcyjną, gdzie zapoznali się z procesem produkcji, działaniem poszczególnych maszyn i urządzeń. Uczniowie zobaczyli bardzo nowoczesny park maszynowy oraz dowiedzieli sie, jak przebiega proces kontroli jakości w firmie.

Wizyta była doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat zakładów pracy działających w okolicy, w których po opuszczeniu murów szkoły będą mogli ubiegać się o pracę. Młodzież miała możliwość skonfrontowania wyobrażenia o pracy z rzeczywistością. Po powrocie z wycieczki uczestnicy spotkali się w siedzibie CEiPM w Krośnie, gdzie wymienili się spostrzeżeniami, wiedzą i doświadczeniami zdobytymi podczas wyjazdu. Wizyta zakończyła się miłym akcentem w postaci poczęstunku.

Grupa Cellfast jest czołowym polskim producentem węży, narzędzi, akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i podsufitek w tej części Europy, opartym w 100% na polskim kapitale. Jest liderem na rynku krajowym i liczącym się eksporterem do wielu krajów Europy i świata.

 

Autorka tekstu: Edyta Wilusz - pośrednik pracy CEiPM OHP- MBP w Krośnie

Autorzy zdjęć: Marta Kandefer- Fydrych - doradca zawodowy CEiPM OHP MCiZ w Krośnie, pracownik Zakładu Produkcyjnego Cellfast

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron