Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Krosno: zakończenie kursu „Kosmetyczka - stylizacja paznokci, brwi i rzęs”

5 października 2023 r. zakończył się kurs „Kosmetyczka - stylizacja paznokci, brwi i rzęs” zorganizowany przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Krośnie.

Wzięły w nim udział absolwentka i uczestniczki 9 - 10 Hufca Pracy z Krosna oraz młodzież ze środowiska lokalnego.

W trakcie zajęć teoretyczno - praktycznych uczestniczki poznały zasady bezpieczeństwa BHP i p.poż. obowiązujące w branży kosmetycznej. Dowiedziały się na czym polega ergonomia pracy w gabinecie kosmetycznym oraz jak się do niej dostosować. Uzyskały wiedzę na temat optymalnego wyposażenia gabinetu kosmetycznego i przeznaczenia poszczególnych urządzeń i sprzętów.

W trakcie zajęć uzyskały wiedzę dotyczącą budowy i funkcjonowania skóry i paznokci oraz zagrożeń zdrowotnych, jakie mogą się pojawić. Uczyły się pracy z frezarką, wykonania manicure mieszanego, nakładania manicure hybrydowego oraz poznały sposoby ozdabiania i przedłużania paznokci.

Na zajęciach praktycznych młodzież uczyła się wykonywać zabiegi pielęgnacyjne dłoni z użyciem peelingu, maski oraz parafiny. Kolejne ćwiczenia związane były z omówieniem i poznaniem rodzaju rzęs syntetycznych, wykonaniu stylizacji rzęs metodą 1:1, zagęszczaniem i przedłużaniem rzęs.

Na koniec kursu uczestniczki zajmowały się stylizacją rzęs i brwi i uczyły się jak wykonać idealną geometrię brwi.

Sprawdzianem zdobytych umiejętności praktycznych otwierających drogę do samodzielnego wykonywanie zawodu był egzamin wewnętrzny. Uzyskane uprawnienia pozwolą na wykonywanie pracy w zawodzie kosmetyczka.

 

Autor tekstu i zdjęć: Marek Mrozek, specjalista ds. rozwoju zawodowego w CEiPM w Krośnie.

 

Fot.1-8. Uczestniczki kursu w trakcie zajęć ćwiczeń praktycznych


Widok zawartości stron Widok zawartości stron