Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Krzywdzeniu dzieci i młodzieży mówimy NIE!

Wraz z początkiem listopada rozpoczęła się ogólnoświatowa kampania „19 dni przeciwko przemocy, krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Młodzieżowe Centrum Kariery w Piszu (Warmińsko-Mazurska WK) włączyło się w jej realizację organizując dla młodych mieszkańców Pisza szereg zajęć edukacyjnych.

Kampania „19 dni przeciwko przemocy, krzywdzeniu dzieci i młodzieży” to akcja, której zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpiecznie i szczęśliwie. Symbolem Kampanii jest pomarańczowa wstążka opatrzona napisem „YES to prevention of child abuse!” („Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”).

Przez cały okres trwania kampanii w Młodzieżowym Centrum Kariery w Piszu odbędzie się cykl spotkań mających na celu uświadamianie młodym ludziom przysługujących im praw do godności, szacunku, bezpieczeństwa i wolności. Wiedza ta jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i dobrego życia młodych ludzi.

Podczas pierwszych zajęć edukacyjnych, które odbyły się 4 listopada młodzi ludzie wykonali pomarańczowe symbole kampanii, którymi zostały udekorowane sale Młodzieżowego Centrum Kariery i Hufca Pracy w Piszu.

 

Autor tekstu: Renata Polkowska - doradca zawodowy MCK Pisz

Autor zdjęcia: Dorota Malinowska - pośrednik pracy MCK PISZ

 

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy zajęć podczas zajęć edukacyjnych

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron