Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kurs dla kosmetyczek w Lesku

5 lipca 2023 r. zakończył się kurs „Kosmetyczka - stylizacja paznokci, brwi i rzęs” zorganizowany przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Krośnie, w którym udział wzięła młodzież 9- 8 Hufca Pracy z Leska.

W trakcie zajęć teoretyczno – praktycznych uczestniczki zdobyły wiedzę na temat organizacji stanowiska pracy zgodnie z wymogami oraz przepisami sanitarnymi, a także optymalnego wyposażenia gabinetu kosmetycznego i przeznaczenia poszczególnych urządzeń i sprzętów. W trakcie zajęć poznały budowę i funkcjonowanie skóry oraz zagrożenia zdrowotne, jakie mogą się pojawić. Nauczyły się praktycznego nakładania makijażu dziennego, wieczorowego i makijażu ślubnego. Uczestniczyły w praktycznych ćwiczeniach związanych z robieniem  manicure i stylizacji paznokci. Dowiedziały się także, kiedy stosować mikrodermabrazję oraz jak wykonywać zabiegi regulacji brwi i przekłuwania uszu, oraz jak zastosować zabieg henny czy przedłużenia rzęs. Nauczyły się poprawnie wykonać depilację przy użyciu różnych metod.

Egzamin wewnętrzny był podsumowaniem zdobytych umiejętności praktycznych otwierających drogę do samodzielnego wykonywanie zawodu. Uzyskane uprawnienia pozwolą na wykonywanie pracy w zawodzie kosmetyczka - stylizacja paznokci, brwi i rzęs. A także będą wzmocnieniem w już posiadanym zawodzie tj. zawodzie fryzjer.

Autor tekstu i zdjęć: Marek Mrozek, specjalista ds. rozwoju zawodowego w CEiPM w Krośnie.

 

Uczestniczki kursu w trakcie zajęć teoretycznych

 

Uczestniczki kursu w trakcie zajęć ćwiczeń praktycznych

 

Uczestniczki ze świadectwami ukończenia kursu


Widok zawartości stron Widok zawartości stron