Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kurs Stylizacji Paznokci w CEiPM OHP w Legnicy

Może się wydawać, że by dbać o dłonie i paznokcie wcale nie potrzeba specjalnej wiedzy. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Z tego powodu uczestnicy Hufca Pracy w Legnicy przystąpili do kursu na którym zdobędą wiedzę jak i nieco praktyki.

W dniu 15 czerwca 2021r. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy rozpoczęło szkolenie zawodowe dla uczestników i absolwentów Hufca Pracy ,,Stylizacja Paznokci’’.

Szkolenie odbywa się w salonie kosmetycznym przy ul. Pocztowej 7 lok. 14 w Legnicy. Warsztaty łącznie obejmują 30 godzin zajęć praktycznych i teoretycznych, które prowadzone są przez Panią Klaudię Strączek.

Umiejętności, które uczestnicy kursu nabędą podczas szkolenia z łatwością wykorzystają w życiu codziennym jak i zawodowym. Kursanci na wstępie zapoznali się ze stanowiskiem pracy Stylisty paznokci, a następnie poznają techniki przedłużania paznokci oraz techniki zdobień z uwzględnieniem trendów obowiązujących w sezonie. Dowiedzą się również jak rekonstruować paznokcie i przygotować je do różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych oraz jak zadbać o dłonie zarówno przed jak i po wykonanej stylizacji.

Wszystkie metody stylizacji są bardzo dokładnie omawiane i tłumaczone w sposób zrozumiały oraz łatwy do przyswojenia przez uczestników.

 

 

Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Bąk – stażystka Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży

 

Zdjęcie nr 1, 2: Uczestnicy kursu stylizacji paznokci w Legnicy podczas zajęć teoretycznych

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron