Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Letni wypoczynek w Bęsi.

W dniach 27 lipca – 5 sierpnia młodzież z koszalińskiego i świnoujskiego hufca pracy wypoczywała w Ośrodku Wczasowo – Kolonijnym w Bęsi, urokliwej miejscowości na Warmii i Mazurach.

20 młodych ludzi, pod opieką 4 wychowawców spędziła tam 10 słonecznych, wesołych dni. Oprócz zwykłego plażowania, które było relaksujące i odprężające było mnóstwo atrakcji, w których młodzież chętnie brała udział.

Zwiedziliśmy Zamek w Reszlu – gdzie weszliśmy na wieżę, z której roztaczał się widok na piękną okolicę, Mazurolandię – gdzie wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat Wilczego Szańca oraz obecności Krzyżaków na tych ziemiach, a na koniec własnoręcznie ozdabialiśmy kubki, które na pamiątkę zabraliśmy ze sobą. Niewątpliwą atrakcją były okoliczne bunkry, a kościół w Świętej Lipce zachwycił nas swoim pięknem.

Zwiedziliśmy również okoliczne miasta piękny Olsztyn i uroczy Biskupiec. Ośrodek udostępniał kajaki oraz rowery, które cieszyły się wśród naszej młodzieży dużym zainteresowaniem i sprawiały ogromną przyjemność.

Na specjalne życzenie naszych podopiecznych udaliśmy się do Parku Wodnego w Olsztynie, gdzie pod czujnym okiem ratownika wesoło spędziliśmy czas. Wieczorami paliliśmy ogniska lub organizowaliśmy dyskoteki, czasem bawiliśmy się w „kalambury”, graliśmy w tenisa stołowego albo gry planszowe. 10 dni spędzonych razem, w rytmie młodzieżowej muzyki, która towarzyszyła nam zawsze i wszędzie, upłynęły niezwykle szybko.

Mimo wyczerpania intensywnością dni nie chcieliśmy wracać. Nasi podopieczni zżyli się ze sobą, wypoczęli i zrelaksowali się, co dla wychowawców było największą satysfakcją. Cel został osiągnięty, a czas spędzony razem był fantastyczny.

 

Autor tekstu: Agnieszka Fijałek

Autor zdjęć:  Agnieszka Fijałek, Ewelina Kosowska – Pachura

 

Zdjęcia: Młodzież podczas kolonii

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron