Wydawca treści
Łomża: 83. rocznica agresji sowieckiej na Polskę - ku pamięci zesłańców
W Łomży, podobnie jak w latach ubiegłych 17 września przeszedł Marsz Sybiru. W wydarzeniu wzięła też udział delegacja złożona z uczestników i wychowawców Hufca Pracy.
Przedstawiciele władz samorządowych, rządowych, służb mundurowych, organizacji społecznych, szkół oraz mieszkańcy miasta oddali hołd Sybirakom. Składając kwiaty i zapalając znicze pod pomnikiem Sybiraków „Golgota Wschodu” oddano hołd pomordowanym w Katyniu, Starobielsku, Ostaszkowie. Znicze zostały zapalone także pod pomnikiem ku czci ofiar w Jedwabnem przez uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia Zespołu Szkół Samorządowych.
Dla młodzieży biorącej udział w obchodach była to niewątpliwie prawdziwa, żywa lekcja patriotyzmu.
Autor artykułu: Danuta Jankowska
Autor zdjęć: August Mrozowicz, Natalia Gniazdowska



Widok zawartości stron
Zobacz również:
Zobacz również:
-
Giełda Pracy w Gostyniu - 02.07.2026 r.
24.06.2026
-
Lato z OHP 2026 r.- woj.warmińsko-mazurskim
24.06.2026
-
Giełda Pracy w Czarnkowie - 24.06.2026 r.
19.06.2026
-
Moda w Rytmie Dzikiego Zachodu
18.06.2026
-
Wakacyjny Kiermasz Ofert Pracy w Gdańsku
17.06.2026



