Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: Barbershop

26 maja 2022 r. Młodzieżowe Biuro Pracy w Łomży zorganizowało wizytę studyjną dla uczestników OHP w zakładzie „Barbershop podróże po skórze” w Łomży.

W wizycie studyjnej uczestniczyła młodzież z trzeciej klasy Branżowej Szkoły I stopnia im. Stanisława Staszica w Łomży kształcąca się w zawodzie fryzjer.

Podczas wizyty studyjnej zostały przedstawione najważniejsze zasady, realne możliwości pracy w branży fryzjersko–barberskiej oraz szczegółowo omówiony warsztat pracy i specyfika zakładu. W trakcie wizyty została zaprezentowana praktyczna forma stylizacji męskiego zarostu i strzyżenia włosów. Uczestnicy mieli okazję przekonać się jaki sprzęt i niezbędne akcesoria wykorzystywane są w barberstwie.

Zostały przekazane najważniejsze umiejętności, którymi powinien kierować się barber, a są nimi przede wszystkim zdolności manualne, twórcze myślenie, wyczucie estetyki i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Musi on także stale podnosić poziom swoich umiejętności i śledzić branżowe trendy.

Taka wizyta umożliwia młodzieży zapoznanie się z możliwościami zatrudnienia, jakie oferuje branża fryzjerska oraz ze zróżnicowanymi wymaganiami na tym stanowisku pracy. Wizyta studyjna była okazją do wsparcia młodych osób wkraczających na rynek pracy i przygotowania ich do podejmowania właściwych wyborów zawodowych.

 

Autor tekstu: Elżbieta Brodziak, Anna Łomotowska – pośrednicy pracy z CEiPM OHP w Łomży
Autor zdjęć: Elżbieta Brodziak – pośrednik pracy z CEiPM OHP w Łomży

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron