Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: Certyfikaty z GoGo Akademii Fryzur

Zakończyły się wynikiem pozytywnym egzaminy kwalifikacyjne przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną i egzaminy czeladnicze przed Komisją Izby Rzemiosł w zawodzie fryzjer dla absolwentek Hufców Pracy: w Łomży – Emilii Malskiej, w Krakowie – Oliwii Wielkiewicz oraz w Łodzi – Weroniki Szymańskiej.

Właśnie te dziewczyny w maju b.r. w Gołdapi w Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w zawodzie fryzjer” zdobyły tytuły mistrzyń Polski Młodzieży OHP. Sędzia Grzegorz Kozioł – Mistrz Polski we fryzjerstwie w trakcie ogłaszania końcowego werdyktu, stwierdził, że „fryzjer to osoba, kochająca swój zawód, nie boi się wyzwań, lecz ciągle doskonali swój warsztat praktycznych umiejętności. Doskonale może to robić na główce modelarskiej, aby potem przenieść swój wytwór na głowy klientek. Ważną rzeczą jest też stosowanie odpowiednich preparatów: żeli, odżywek, pianek, itd.”.

Mistrz fryzjerstwa wyróżnił trzy uczestniczki zaproszeniem na warsztaty fryzjerskie w jego GoGo Akademii Fryzur w Gołdapi. Organizacją tego przedsięwzięcia zajął się wychowawca Hufca Pracy w Łomży August Mrozowicz opiekun – mistrzyni, która zajęła I miejsce - Emilki Malskiej.

W trakcie szkolenia młode adeptki sztuki fryzjerskiej obserwowały najpierw, jak układa się fryzury na główkach modelarskich w wykonaniu Mistrza oraz Kai Rynasiewicz. Następnie pod okiem fechmistrzów, same uczyły się sztuki tworzenia wspaniałych fryzur.

Na zakończenie przygody w zawodzie, mistrzynie otrzymały certyfikaty uczestnictwa w warsztatach fryzjerskich, które kiedyś zawieszą w ramkach na ścianie swoich zakładów pracy.

 

Autor tekstu: August Mrozowicz st. wychowawca HP Łomża

Autor zdjęć: Ewa Malska – mama Emilii

 

Zdjęcie nr 1: Przed GoGo Akademią Fryzur, gdzie odbyły się warsztaty

 

Zdjęcie nr 2: Mistrzowie fryzjerstwa z uczestniczkami OHP z Łomży i Krakowa

 

Zdjęcie nr 3: Pokaz Mistrza p. Grzegorza Kozła jak wykonać piękną fryzurę

 

Zdjęcie nr 4: Emilia w trakcie nauki w salonie fryzjerskim

 

Zdjęcie nr 5: Certyfikaty udziału w szkoleniu zawodowym


Widok zawartości stron Widok zawartości stron