Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: Góra grosza

W terminie od listopada do połowy grudnia 2022 roku w Hufcu Pracy w Łomży oraz w Branżowej Szkole I Stopnia przy ZDZ w Łomży trwała inicjatywa pod hasłem „Góra grosza”.

Celem inicjatywy była zbiórka pieniędzy na rzecz artystów, którzy nie używają rąk podczas malowania, a malują. Malowanie jest dla nich normalnością, nawet wtedy, gdy stosują metody dość niekonwencjonalne. Uczestnicy Hufca Pracy w Łomży zawsze aktywnie i chętnie włączają się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących wsparcia i pomocy.

Nie jest istotne, że trzymają ołówek, czy pędzel w zaciśniętych ustach lub też w palcach stopy. Każdy z tych sposobów wymaga jedynie treningu, czasu i cierpliwości. Jedni używają rąk, drudzy ust, jeszcze inni nóg po to, by przenieść na papier i płótno swoje wrażenia, uczucia, czy zaobserwowaną rzeczywistość.

Niemniej jednak najważniejszym celem inicjatywy było działanie edukacyjne pokazujące młodym ludziom, jaką siłę może stanowić niewielka pomoc wielu ludzi oraz wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

„Góra grosza” była lekcją dobroczynności i empatii, jak również życzliwości i tolerancji, kształtującą pozytywną postawę wobec potrzebujących i cierpiących.

Wszystkim biorącym udział w inicjatywie „Góra grosza” należą się podziękowania.

 

Autor tekstu i zdjęć: Marzena Pachucka – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron