Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: „My dla seniorów”

W ramach realizacji inicjatywy wojewódzkiej „My dla innych” młodzież z Hufca Pracy w Łomży w dniu 1 kwietnia odwiedziła Klub Seniora MOPS w Łomży.

Uczestnicy hufca tego dnia złożyli życzenia świąteczne i wręczyli wykonane podczas rękodzielniczych warsztatów kartki oraz drobne upominki w postaci naturalnych mydełek. Prezenty w wykonaniu młodzieży wywołały bezcenne wzruszenie i uśmiech. W ramach integracji pokoleń młodzież wraz z wychowawcami zobowiązała się wypracowywać różne formy pracy ku zadowoleniu obu stron. Przesympatycznym akcentem spotkania i zarazem podziękowaniem dla młodzieży był mini recital w wykonaniu zespołu ,,Maryna’’, który tworzą seniorzy pod opieką Danuty Waśko.

W trakcie pobytu w Klubie Seniora udało się zrobić wiele prac porządkowych. Dziewczęta pomogły posprzątać pomieszczenia, w których osoby starsze spędzają wolny czas, a chłopcy uporządkowali teren wokół budynku. Uczestnikom hufca udało się umyć okna, parapety, poodkurzać i zmyć podłogi. Działania pokazały, że starsi ludzie nie są grupą, o której się zapomina.

Realizacja inicjatywy dała młodzieży dużo satysfakcji, natomiast seniorom sprawiła ogromną radość.

 

Autor tekstu: Marzena Pachucka – wychowawca HP w Łomży

Autor zdjęć: Anna Dziemiańczuk-komendant HP w Łomży

 

Zdjęcia nr 1-6: Młodzież podczas inicjatywy w Klubie Seniora

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron