Wydawca treści
Łomża: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2022 r. po raz kolejny obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poświęcony żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
Z tej okazji społeczność łomżyńska złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem poświęconym „Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939–1956”.
W uroczystości udział wzięła delegacja młodzieży wraz z wychowawcą Hufca Pracy w Łomży, oddając hołd "Żołnierzom Niezłomnym”.
Celem przedsięwzięcia było uczczenie pamięci o podziemiu niepodległościowym oraz popularyzacja wiedzy na temat ich wysiłku w walce z sowietyzacją Polski.
Autor tekstu: Anna Dziemiańczuk - Komendant Hufca Pracy w Łomży
Autor zdjęć: Marzena Pachucka - wychowawca Hufca Pracy w Łomży



Widok zawartości stron
Zobacz również:
Zobacz również:
-
Giełda Pracy w Gostyniu - 02.07.2026 r.
24.06.2026
-
Lato z OHP 2026 r.- woj.warmińsko-mazurskim
24.06.2026
-
Giełda Pracy w Czarnkowie - 24.06.2026 r.
19.06.2026
-
Moda w Rytmie Dzikiego Zachodu
18.06.2026
-
Wakacyjny Kiermasz Ofert Pracy w Gdańsku
17.06.2026



