Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: niezwykłe warsztaty z barberingu

Barber nazywany kiedyś golibrodą i uznawany niedawno za zawód wymierający, dziś przeżywa swoją drugą młodość.

Wizyty u tego typu specjalisty związane były nie tylko z dbaniem o swoją fryzurę i zarost, ale również na spotkaniach dżentelmeńskich, podczas których niejednokrotnie omawiane były ważne wydarzenia, sytuacje polityczne czy finalizowane umowy biznesowe.

O tym, że dobry Barber, to nie tylko męski fryzjer, ale to również pomysł na życie przekonali się uczestnicy OHP z Hufca Pracy w Łomży, którzy wzięli udział w niezwykłych dwudniowych warsztatach z barberingu. Warsztaty odbyły się w Warszawskiej Szkole Barberingu, która jest największą akademią barberską w Polsce. WSB posiada ogromne doświadczenie w szkoleniu osób od podstaw, jak i doszkalaniu z zakresu barberingu. To niezwykłe miejsce tworzą pasjonaci, specjaliści w swoim fachu, a zarazem bardzo sympatyczni i ciągle uśmiechnięci ludzie.

Podczas warsztatów młodzież, jak i opiekunowie przez cały czas czuli się jak z paczką dobrych znajomych. W zajęciach udział wzięło ogółem 26 osób, w tym dwie grupy: pierwsza składająca się z 12 fryzjerów z Branżowej Szkoły I Stopnia w Łomży a druga grupa, to 14 fryzjerów z Zespołu Szkół SWEiRP im. S. Staszica w Łomży.

Szkoleniowy cykl edukacyjny był bardzo intensywny. Podczas zajęć młodzież miała okazję zapoznać się z historią barberingu na świecie i w Polsce. Uczestnikom przedstawione zostały kosmetyki, sprzęt używany w barberstwie, niezbędne akcesoria i najczęściej stosowane techniki pracy. Uczniowie mogli osobiście spróbować swoich sił w goleniu balonów brzytwą. Trenerzy przygotowali w pełni profesjonalny pokaz strzyżenia włosów i zarostu na żywym modelu, z bardzo szczegółowym omówieniem wszystkich wykonywanych czynności.

Ostatnim etapem szkolenia była praca na „główkach”, czyli specjalnych manekinach, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił i puścić wodze fantazji wykonując własną wizję swojego klienta.

Uczestnicy hufca byli pod dużym wrażeniem warsztatów, co tylko utwierdziło w przekonaniu, że warto inwestować w młodzież. Jest nadzieja, że udało się rozpalić iskierkę nowego kierunku przyszłym fryzjerom.

Kadra Hufca Pracy kieruje serdeczne podziękowania w stronę Warszawskiej Szkoły Barberingu, która również na swoich profilach społecznościowych pokazała, że młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy ciężko pracuje nad swoją przyszłością:

 

https://szkolabarberska.pl/

instagram: warszawska_szkoła_barberingu

 

Autor tekstu: Mateusz Zagroba – Główny Specjalista – Centrum Edukacji Pracy Młodzieży w Łomży

Autor zdjęć: Mateusz Zagroba, Alicja Czech, Marzena Pachucka, Tomasz Kurkowski, Warszawska Szkoła Barberingu.

 

Zdjęcie nr 1, 2:  Zdjęcia grupowe

 

 

Zdjęcie nr 3, 4,5, 6, 7: Zdjęcia z odbytych warsztatów

 

 

 

 

 

Zdjęcie nr 8: Dyplomy uczestnictwa

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron