Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: Obchody Święta Niepodległości

Dla upamiętnienia 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w szkołach współpracujących z Hufcem Pracy w Łomży (tj. Zespole Szkół im. S.Staszica, Branżowej Szkole I Stopnia ZDZ, Zespole Szkół Samorządowych w Jedwabnem) odbyło się szereg imprez związanych z obchodami tego święta.

W klasach I-szych w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica został przeprowadzony quiz wiedzy na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponadto odbyły się uroczyste apele, przygotowane przez uczniów szkół. Apele poprzez montaż słowno – muzyczny przybliżyły uczniom historię naszej Ojczyzny, która dziś jest wolna i niepodległa. Wzbogaciły wiedzę uczniów o odrodzeniu państwa polskiego.

Uczestnicy łomżyńskiego Hufca Pracy uczestniczyli również w inicjatywie pod hasłem „Światło Pamięci Niezwyciężonym” poprzez zapalenie zniczy na żołnierskich mogiłach na cmentarzach w Łomży i Jedwabnem.

Najważniejszym celem uroczystości było uświadomienie współczesnemu pokoleniu młodych Polaków roli wartości moralnych w życiu narodu.

 

 

Autor tekstu i zdjęć: Aneta Zielińska – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron