Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: Podsumowanie akcji zbierania pluszaków na rzecz dzieci poszkodowanych

Uczestnicy OHP z Hufca Pracy w Łomży w ramach inicjatywy Rady Młodzieży, zorganizowali zbiórkę pluszaków i artykułów plastycznych dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych lub dotkniętych przemocą domową.

 

Zabawki posłużą policjantom do łagodzenia negatywnych emocji u dzieci będących świadkami interwencji domowych i innych zdarzeń losowych dodając im otuchy oraz pocieszając w trudnych i stresujących sytuacjach.

W dniu 2 marca 2023 r. podczas podsumowania akcji zebrane artykuły zostały przekazane na ręce Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji starszej aspirant Justynie Kumorowskiej, aspirant Karolinie Borawskiej z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowym Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Tak, jak zaznaczyła pani naczelnik, to pierwsza tego typu akcja w łomżyńskiej komendzie, więc tym bardziej spotkanie było budujące i owocne.

Inicjatywa trwała od 25 listopada 2022 r. do 20 stycznia 2023 r.

W zbiórkę maskotek, gier, puzzli, artykułów plastycznych w postaci kredek, flamastrów, bloków rysunkowych zaangażowana była młodzież Szkół Branżowych I Stopnia w Łomży, jak również Zespołu Szkół Samorządowych w Jedwabnem.

Bardzo dużym wsparciem w realizacji inicjatywy była kadra pracująca na co dzień z młodzieżą a szczególnie pedagodzy szkół. 

Wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom, wychowawcom i pedagogom serdecznie dziękujemy!

 

Autor tekstu: Dziemiańczuk Anna- komendant Hufca Pracy w Łomży

Autor zdjęcia: Marzena Pachucka- wychowawca Hufca Pracy w Łomży

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron