Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: Podsumowanie projektu "Postaw na swój rozwój zawodowy"

16 czerwca w Hufcu Pracy w Łomży odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Postaw na swój rozwój zawodowy” realizowany w ramach Programu Erasmus+ Akcji 1: Mobilność osób uczących się i pracowników w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego w roku 2022.

Spotkanie dedykowane było młodzieży uczącej się w: Branżowej Szkole I Stopnia Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Łomży, Branżowej Szkole I Stopnia Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży, Branżowej Szkole I Stopnia Zespołu Szkół Samorządowych w Jedwabnem oraz Branżowej Szkole I Stopnia Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. W spotkaniu oprócz stażystów wzięli udział dyrektorzy szkół, nauczyciele, lokalni pracodawcy oraz młodzież z wyżej wymienionych szkół. PWK OHP w Białymstoku reprezentowała Wojewódzki Komendant Beata Matyskiel wraz z kierownikiem Zespołu Edukacji i Zatrudnienia Ewą Kosińską oraz doradcą EURES Agnieszką Kruszewską.

Uczestnikami projektu i tym samym 2-tygodniowego stażu w hiszpańskiej Andaluzji byli uczniowie kształcący się w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, fryzjer oraz stolarz. Organizacją przyjmującą stażystów w Granadzie była EUROPUENTE SPANISH PROJECT PARTNER S.L. Celem projektu było podwyższenie kwalifikacji zawodowych uczestników, którzy mogli poszerzyć wiedzę teoretyczną i praktyczną w zawodach na poziomie europejskim, poznanie hiszpańskiej kultury, sprawdzenie się u zagranicznego pracodawcy oraz nawiązanie wielu międzynarodowych przyjaźni. Wszystko połączone było z nauką języka hiszpańskiego oraz aktywnym zwiedzaniem Granady i innych miast Andaluzji.

Efektem realizacji projektu było uzyskanie certyfikatu uczestnictwa w projekcie, dokumentu Europass Mobility oraz uzyskanie certyfikatu odbycia kursu językowego, które zostały uroczyście wręczone uczestnikom podczas spotkania podsumowującego projekt.

 

Autor tekstu i zdjęć: Anna Dziemiańczuk – komendant Hufca Pracy w Łomży

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron