Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: Tak, pomagam! – Szlachetna Paczka

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19, uczestnicy Hufca Pracy w Łomży wraz z wychowawcami wzięli udział w corocznej akcji ,,Tak. Pomagam” organizowanej przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Młodzież w koszulkach Caritas i z imiennymi identyfikatorami zbierała artykuły spożywcze i przemysłowe. Podopieczni Hufca przyjmowali do koszy dary od klientów, sprzedawców i właścicieli sklepów w Łomży i w Piątnicy. Do koszy trafiały głównie: mąka, cukier, kasza, makaron, olej, konserwy rybne i mięsne, przetwory owocowe i warzywne oraz słodycze.

Zebrane produkty żywnościowe trafią w formie paczek świątecznych pod choinkę na Boże Narodzenie do biedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, samotnych i starszych, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim darczyńcom. Dzięki ich hojności wielu mieszkańców będzie mogło z radością i dostatnio przeżyć tegoroczne Święta Bożego Narodzenia.

Należą się serdecznie podziękowania młodzieży i wszystkim ludziom o wrażliwych sercach zaangażowanych w akcję za pomoc i chęć dzielenia się z innymi !

 

Autor tekstu i zdjęć: Jolanta Karwowska – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron