Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: TAK – zdobywamy doświadczenie

Uczestnicy Hufca Pracy w Łomży, będący uczniami szkół branżowych w Łomży w pierwszym tygodniu ferii zimowych 2024 r. wzięli udział w specjalistycznych warsztatach budowlanych, których tematem były tynki i farby dekoracyjne.

 

Warsztaty zostały przeprowadzone przez Pana Marka Matuszek właściciela zakładu budowlanego szkolącego pracowników młodocianych. Intencją szkoleniowca było to, aby przyszli fachowcy umieli do zleconej pracy podchodzić ze starannością i  dokładnością wykończenia a także by doświadczenia zdobyte w trakcie przedsięwzięcia były w przyszłości cenne i przydatne.

Nad organizacją i przebiegiem zajęć czuwała kadra wychowawcza Hufca Pracy w Łomży. W zajęciach praktycznych uczestniczyli młodociani z zakładów budowlanych współpracujących na mocy porozumienia z hufcem zrzeszonych w łomżyńskim Cechu.

Program edukacyjny warsztatów dostosowany był do aktualnie panujących standardów i  umiejętności aplikacyjnych farb, tynków i lakierów oraz fachowej terminologii. Prowadzący w trakcie zajęć objaśniał, że obok wiedzy na temat produktów, równie istotna jest znajomość nowoczesnej technologii i ciągłe zdobywanie doświadczenia. Zaznajamiał uczestników, że zanim przystąpi do wykonania zlecenia, to w swoim warsztacie domowym również ćwiczy i trenuje kładzenie tynku i farb dekoracyjnych.

 

Autor tekstu: August Mrozowicz – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

Autor zdjęć: wychowawcy HP: p.p. Ala Florczyk, Anna Grzymkowska, August Mrozowicz

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron