Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: warsztaty fryzjerskie z profesjonalistą

Młodzież kształcąca się w zawodzie fryzjer, odbywająca zajęcia praktyczne w Stowarzyszeniu Wspierania Edukacji i Rynku Pracy z dużym zainteresowaniem wzięła udział w warsztatach fryzjerskich.

Zajęcia poprowadził Mateusz Dobraczyński, znany fryzjer-stylista, edukator, współwłaściciel Akademii Fryzjerskiej Hair Boutique w Lublinie i ambasador marki DRIZA.
Warsztaty odbyły się w salonie Evolution Studio Fryzur w Łomży na zaproszenie Eweliny Kombur – instruktora praktycznej nauki zawodu. Na zajęciach teoretycznych uczniowie poznali sposoby dekoloryzacji i rozjaśniania włosów, dowiedzieli się w jakich proporcjach mieszać farby do koloryzacji w celu osiągnięcia optymalnego efektu końcowego, jak przebiega intensywna koloryzacja, jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonywane są po koloryzacji, jak wygląda stylizacja włosów za pomocą lakierów, past, pomad i żeli oraz o wielu innych, bardzo ciekawych dla nich kwestiach. W części praktycznej młodzież mogła wypróbować świeżo zdobytą wiedzę podczas koloryzacji                 i rozjaśniania włosów.
Uczestnicy w trakcie zajęć mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Młodzież wyraziła chęć do ponownego wzięcia udziału w tego rodzaju warsztatach chcąc pogłębiać swoje umiejętności oraz rozwijać kreatywność w dziedzinie fryzjerstwa.

Autor tekstu: Natalia Gniazdowska – młodszy wychowawca Hufca Pracy w Łomży
Autor zdjęć: Anna Dziemiańczuk – Komendant Hufca Pracy w Łomży


Zdjęcia 1-2: Młodzież uczestnicząca w warsztatach

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron