Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomża: Warsztaty w Wasilkowie „WYstartujMY RAZEM!”

Młodzież z łomżyńskiego Hufca Pracy w ramach projektu „WYstartujMY RAZEM!” realizowanego z programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 brała udział w dniach 22-26 stycznia 2024 r. w 5-dniowych wyjazdowych warsztatach samorozwoju i motywacji zorganizowanych w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie.

W ciągu 5 dni młodzież wzięła czynny udział w warsztatach promujących ideę wolontariatu, gastronomicznych, krawieckich, budowlano stolarskich, samorozwoju i motywacji, zachowań ryzykownych, sportowo- relaksacyjnych, kuglarskich i umiejętności społecznych.

W ramach promocji zielonych technologii beneficjenci projektu wzięli także udział w wizycie studyjnej w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku, gdzie mogli się osobiście przekonać, iż zakład to nowoczesna elektrociepłownia, która śmieci przeobraża w energię elektryczną i ciepło systemowe.

Ponadto młodzież dowiedziała się, w jak bezpieczny i czysty sposób odbywa się przekształcanie  odpadów komunalnych, jak właściwie segregować odpady.

Podczas zgrupowania w Wasilkowie 10 uczestników z Łomży miało okazję poznać innych uczestników projektu „WYstartujMY RAZEM!” z jednostek wychowawczych z Augustowa, Grajewa, Kolna i Wasilkowa.

Integracja uczestników nastąpiła przez wspólne wyjście do kina, Strefy Wysokich Lotów (park trampolin) oraz na zabawie dyskotekowej.

Na zakończenie zgrupowania każdy uczestnik projektu otrzymał certyfikat.

Udział w warsztatach umożliwił łomżyńskim uczestnikom podwyższenie poczucia własnej wartości, spotęguje  w przyszłości ich konkurencyjność i atrakcyjność na rynku pracy, co zawsze zwiększa szanse na znalezienie wymarzonej pracy.

 

#WYstartujMYRAZEM #FUNDUSZEUE #FUNDUSZEEUROPEJSKIE.

 

Autor tekstu: Tomasz Kurkowski – koordynator lokalny projektu CEiPM w Łomży

Autor zdjęcia: Aneta Zielińska – wychowawca Hufca Pracy w Łomży, opiekun grupy projektowe 

   

 

                                                                                 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron