Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Łomżyńskie Targi Szkół Ponadpodstawowych

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Łomży uczestniczyło w Łomżyńskich Targach Szkół Ponadpodstawowych.

Wydarzenie to było organizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Łomży i odbyło się w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej  nr 9 w Łomży. Stoisko CEiPM cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.  Młodzież otrzymała informacje na temat szerokich działań placówki, ulotki informacyjne, a także gadżety promujące jednostkę.

Targi adresowane były do uczniów Szkół Podstawowych, w szczególności klas 8 z terenu miasta Łomży oraz z okolicznych wiejskich szkół należących do Powiatu Łomżyńskiego. Celem przedsięwzięcia była prezentacja oferty edukacyjnej szkół kształcenia zawodowego i ogólnokształcącego, zachęcanie uczniów do skorzystania z oferty tych szkół oraz ukazanie korzyści nauki w konkretnym zawodzie w kontekście przyszłego zatrudnienia. Na targach zaprezentowały się szkoły ponadpodstawowe prowadzące kształcenie zawodowe na terenie Łomży oraz instytucje rynku pracy.

Na stoisku OHP została zaprezentowana oferta usług świadczonych przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Łomży. Kadrę reprezentowali doradcy zawodowi, pośrednik pracy i główny specjalista CEiPM. Uczniowie mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym, które najczęściej dotyczyły wyboru zawodu oraz typu szkoły ponadgimnazjalnej, jak również możliwości zdobycia pracy w ramach gwarancji zatrudnienia po ukończeniu nauki w OHP. Przedstawiciele CEiPM OHP w Łomży prowadzili akcję rekrutacyjną do Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie i Hufca Pracy w Łomży.

 

Autor tekstu: Malwina Wiśniewska - Główny specjalista w CEiPM/Ł

Autorzy zdjęć: Alicja Czech - doradca zawodowy w CEiPM w Łomży, Sara Truszkowska - pośrednik pracy - stażysta w CEiPM w Łomży

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron