Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Magiczny czas prezentów - świąteczne spotkanie z seniorami

Kultywując bożonarodzeniową tradycję, uczestnicy Rady Młodzieży, uczniowie Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia wraz z wychowawcami z wałbrzyskiego Hufca Pracy udali się w dniu 12 grudnia 2023 roku do Domu Seniora Rusinowa.

Młodzież przekazała seniorom wcześniej przygotowane paczki odpowiadając na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych oraz pomagając im w codziennych troskach, poczuciu osamotnienia i opuszczenia. Ten piękny zwyczaj obdarowywania upominkami wprawił wszystkich w ten szczególny, świąteczny nastrój, wzbudził naszą radość, zadowolenie, pozwolił nam wzmocnić więzy oraz pozytywne relacje międzyludzkie. Wszyscy poczuliśmy magię Świąt oraz wiarę w drugiego człowieka.

Podopieczni Domu Seniora zyskali nadzieję, która ma ogromne znaczenie dla budowania wspólnoty. Relacje z osobami starszymi są bardzo istotne, gdyż często dotyka ich samotność oraz poczucie apatii i bezsilności. Czasem wystarczy bezpośredni kontakt z seniorem, rozwijanie wartościowych relacji oraz znajdowanie ciekawych pomysłów na wspólne spędzanie czasu.

Nasza inicjatywa zachęciła wszystkich do celebrowania świątecznych tradycji, kształtowania wrażliwości na potrzeby innych, jak również spokoju, pewności i poczucia bycia pośród innych. Doświadczenie to wzmocniło nasze poczucie przynależności i uświadomiło wszystkim, ile przyjemności płynie z obdarowywania innych, szczególnie, jeśli upominek sprawił radość i zadowolenie. Własnoręcznie przygotowane paczki stały się wspaniałą formą okazania seniorom naszej troski, sympatii i pamięci.

Młodzież z wielkim entuzjazmem wzięła udział w świątecznej akcji, ofiarowując podopiecznym Domu Seniora nie tylko upominki, ale przede wszystkim swój czas, zaangażowanie, wsparcie i ciepłe słowo.

 

Autorka tekstu i zdjęcia: Katarzyna Wojtanowska - wychowawca 1-30 Hufca Pracy w Wałbrzychu

Autorka zdjęć: Krystyna Zdral - wychowawca 1-30 Hufca Pracy w Wałbrzychu

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron