Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Majowa atrakcja turystyczna uczestników 11-19 Hufca Pracy w Słupsku

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie po powrocie do swoich szkół w systemie hybrydowym, mogli ponownie spotkać się z rówieśnikami z ławki szkolnej

Dnia 24 maja 2021 r. uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku pod opieką wychowawcy wybrali się na wycieczkę majową na Górę Królewską w Pasiece w pobliżu Miastka.

Atrakcją turystyczną tego przedsięwzięcia było zwiedzanie Grodu Rummela. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy wraz z młodzieżą ze Szkoły Bronżowej „Złoty Fach” w Słupsku. Młodzi ludzie pokonali malowniczą trasę w kierunku Góry do mieszczącego się tam grodu. Góra Królewska jest najwyższym wzniesieniem w pobliżu Miastka, jej wysokość wynosi 163 m n.p.m. Młodzież z wielkim entuzjazmem przeszła jej trasę, aby ze szczytu podziwiać widok na niemal całe miasto.

Na szczycie góry mieści się160 metrowy częstokół, jako średniowieczne ogrodzenie, czyli Gród Rummela. Młodzież dowiedziała się, że jego budowę pięć lat temu zainicjował pasjonat odtwórstwa historycznego. Nazwa natomiast nawiązuje do legendy o zbójniku Rummelu, który grasował w tej okolicy w średniowiecznych czasach. Pomagał on biednym odejmując majątek bogatym. Posiadacze miasteckiej ziemi, czyli Rodzina von Massow, chcąc dogadać się ze zbójnikiem przekazała mu tyle ziemi, ile był w stanie przejechać konno przez jeden dzień.

Dodatkowo jedna z uczestniczek ze Szkoły Branżowej „Złoty Fach” w Słupsku, Aleksandra Bieńkowska opowiedziała o swoim zamiłowaniu do harcerstwa. Dziewczynka obecnie należy do 12. Leśnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Drzewianie”. Przekazała rówieśnikom z ZSP w Łodzierzy najważniejsze informacje o obrzędowości drużyny i stopniach harcerskich. Zachęciła także do udziału w najbliższych przedsięwzięciach, które organizuje w hufcu.

Młodzież po powrocie z Góry Królewskiej udała się na wspólny posiłek. Wycieczka integracyjna wywarła pozytywnewrażenie wśród młodzieży. Okazało się że sami mieszkańcy miasta nie znali dokładnie lokalnej legendy. Ponadto uczestniczki ze Słupska miały dodatkowo okazję bliżej poznać Miastko i jego okolice.

 

Autor tekstu i zdjęć: Anna Mularczyk – wychowawca w 11-19 Hufcu Pracy w Słupsku

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy 11-19 HP w trasie na Górę Królewską, nad rzeką Studnicą

 

Zdjęcie nr 2: Młodzież z widokiem na Gród na Górze Królewskiej

 

Zdjęcie nr 3: Aleksandra Bieńkowska, harcerka 12. Leśnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Drzewianie” promuje harcerstwo wśród młodych ludzi

 

Zdjęcie nr 4: Pamiątkowa fotografia w Grodzie Rummela

 

Zdjęcie nr 5: Pamiątkowa fotografia w Grodzie Rummela

 

Zdjęcie nr 6: Wspólny posiłek


Widok zawartości stron Widok zawartości stron