Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Małe owady – duża sprawa

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku rozpoczęła projekt „Małe owady – duża sprawa”, który jest realizowany w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności.

 

Przedstawiciele grupy, która opracowała i realizuje działania projektowe, to młodzi ludzie, którzy są wrażliwi na piękno otaczającej ich przyrody oraz są zaangażowani w ochronę środowiska i żyjących w nim ekosystemów.

W ramach projektu młodzi entuzjaści zamierzają rozpowszechnić wiedzę na temat pożytecznej roli owadów zapylających w środowisku. Większość osób traktuje owady jako szkodniki, nie zdają sobie sprawy, jak ważną rolę odgrywają w naszych ekosystemach. Człowiek nastawiony jest na konsumpcję dóbr naturalnych, niszczy środowisko, doprowadza do degradacji przyrody.

Warto więc zastanowić się dokąd zmierza świat. Trudno uwierzyć, że za około sto lat może przestać istnieć życie na ziemi, między innymi przez zmniejszającą się populację owadów zapylających. Jakich? Jaką rolę odgrywają w środowisku? W jaki sposób chronić przyrodę i żyjące w nich ekosystemy?

Na te i inne pytania odpowiedzą nasi aktywni podopieczni, którzy zapraszają do śledzenia działań grupy projektowej „Małe owady – duża sprawa” na portalach społecznościowych.

 

Autor tekstu i zdjęć: Aneta Adryjanek - wychowawca OSiW OHP w Pasłęku

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron