Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Master of Auto Detailing - warsztaty dokształcające dla najlepszych uczniów.

Świat motoryzacji zmienia się z roku na rok. Poznawanie nowych trendów tej branży jest istotnym elementem szkoleniowym dla młodych osób.

Obecnie przykłada się większą świadomość oraz uwagę wobec pielęgnacji całych pojazdów samochodowych bądź konkretnych elementów auta. W ramach projektu MAD (Master of Auto Detailing) - warsztaty dokształcające dla najlepszych uczniów.

Pięciu najzdolniejszych uczestników z województwa Kujawsko-Pomorskiego, kształcących się w zwodzie mechanik pojazdów samochodowych, otrzymało możliwość praktycznej i teoretycznej nauki z zakresu Auto Detailingu.

Projekt był współfinansowany ze środków darowizny otrzymanej od Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Uczestnicy, podczas pięciodniowego szkolenia, doskonalili się pod fachowym okiem ekspertów z Autokliniki w Poznaniu. Czas ten pozwolił wnikliwie zagłębić się w tajniki odpowiedniej kosmetyki pojazdów.

Uczestnicy szkolenia od dnia 20 do 24 czerwca 2022 roku aktywnie zdobywali wiedzę podczas samodzielnych działań pod czujną opieką pracowników studia detailingowego oraz trenera i detaliera, Pana Rafała Poddębniaka. Każdy dzień warsztatów, w sposób dokładny i systematyczny, zaopatrywał młodzież w nową wiedzę a także umożliwiał ćwiczenie i doskonalenie metodyki ich pracy. Doświadczona kadra studia dzieliła się swoją wiedzą oraz wspierała młodych mechaników w ich działaniu na każdym kroku.

Wśród uczestników projektu widać było ogromne zaangażowanie w realizację szkolenia a praktyczna cześć szkolenia była tą, która sprawiała im najwięcej radości! Doskonalili swoją estetykę oraz dokładność w odpowiednim doborze kosmetyków do prac we wnętrzach czy sprzętu do efektywnego mycia detailingowego pojazdu. Uczestnicy otrzymali kompleksowe informacje dotyczące renowacji i impregnacji skór oraz elementów plastikowych a także nabyli umiejętność oceny stanu lakieru, klasyfikacji rys a także odpowiedniej techniki polerowania karoserii oraz reflektorów. Poznali sposoby aplikacji powłok ceramicznych oraz zasady ich dokładnego docierania.

Szkolenie z Auto Detailingu było kolejnym krokiem w budowaniu kompetencji zawodowych  młodzieży z Ochotniczych Hufców Pracy. Możliwość pracy w renomowanym salonie i doskonałej atmosferze sprawiła, że najtrudniejszym elementem szkolenia okazał się powrót do macierzystych jednostek. Uczestnicy nawiązali wiele relacji, pracowali na różnorodnych autach z użyciem nowoczesnych sprzętów a także wzbogacili się o wyselekcjonowaną i konkretną wiedzę, która na pewno zostanie z nimi na długo.

 

Autor tekstu i zdjęć: Justyna Spiżak, wychowawca 2-5 HP Włocławek.

  

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron