Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Mechanicy górą – rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu „Sprawny w zawodzie - mechanik pojazdów samochodowych”

W dniu 21 kwietnia 2022 r. na terenie serwisu samochodowego Bosh Car Service BIELSKI we Wrocławiu, młodzież z Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP brała udział w wojewódzkim etapie konkursu „Sprawny w zawodzie - mechanik pojazdów samochodowych”.

Rywalizowało ze sobą sześciu przyszłych mechaników z jednostek organizacyjnych tj. 1-7 HP Dzierżoniów, 1-13 HP Przemków, 1-23 HP Polkowice, 1-30 HP Wałbrzych, 1-33 HP Bielawa, 1-34 HP Ziębice.

Najważniejszym celem przedsięwzięcia było przygotowanie uczestników – uczniów III kl. Szkoły Branżowej I stopnia do egzaminu końcowego po odbyciu pełnego cyklu kształcenia zawodowego, a także wyłonienie reprezentanta województwa dolnośląskiego na ogólnopolski etap konkursu, który odbędzie się w dniach 09-12.05.2022 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi.

Otwarcia konkursu dokonała Pani Justyna Sobaś z Zespołu Kształcenia i Wychowania DWK OHP. Z przyczyn organizacyjnych uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dwie grupy, które naprzemiennie realizowały jego teoretyczną i praktyczną część.

Przeprowadzenie etapu praktycznego było możliwe dzięki ścisłej współpracy OHP z pracodawcą Panem Andrzejem Bielskim – właścicielem autoryzowanego serwisu samochodowego Bosh Car Service BIELSKI we Wrocławiu, który przede wszystkim czuwał nad prawidłowym przebiegiem prac na warsztacie. W części praktycznej młodzież pracowała na trzech stanowiskach, których zadaniem konkursowym była wymiana klocków i tarcz hamulcowych.

W części teoretycznej sprawdzeniem wiedzy było rozwiązanie testu na poziomie kwalifikacji w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Widoczne było duże zaangażowanie młodzieży w czasie całego konkursu. Uczestnicy biorący udział w konkursie dowiedli, że posiadają szeroką wiedzą z dziedziny mechaniki pojazdowej, a w części praktycznej wykazali duże zainteresowanie powyższą tematyką.

Ostatecznie na szczeblu ogólnopolskim konkursu, województwo dolnośląskie będzie reprezentować Kacper Miłkowski z 1-34 HP w Ziębicach  - jednocześnie uzyskując najwyższą liczbę punktów w części teoretycznej. Drugie miejsce zajął Karol Ledwoń z 1-33 HP w Bielawie,  a na trzecim miejscu uplasował się Adam Wiązek z 1-13 HP z Przemkowa.

Na zakończenie konkursu Pan Andrzej Bielski, który jest również przewodniczącym komisji egzaminacyjnej w Dolnośląskiej Izbie Rzemieślniczej we Wrocławiu pochwalił wszystkich uczestników za zaangażowanie oraz przekazał najistotniejsze wskazówki dot. przebiegu egzaminu końcowego.

Wyniki konkursu świadczą o tym, że pracodawcy zatrudniający młodzież w ramach OHP, dobrze przygotowują naszych wychowanków do wejścia na rynek pracy.

Zwycięzcy życzymy godnego reprezentowania młodzieży OHP z Dolnego Śląska w centralnym etapie konkursu. 

 

Autor tekstu: Justyna Sobaś – gł. spec. ds. kształcenia DWK OHP

Autor zdjęcia: Katarzyna Dudzic – st. spec. DWK OHP

 

Zdjęcie nr 1: Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i organizatorami konkursu

 

 

Zdjęcie nr 2: Laureat I miejsca wraz z Komendantem Hufca Pracy w Ziębicach i organizatorami konkursu

 

Zdjęcie nr 3, 4, 5, 6, 7: Uczestnicy podczas części teoretycznej i praktycznej konkursu

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron