Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Międzynarodowa wymiana pn.”Uwierz w siebie i działaj!” dobiegła końca.

Komenda Główna OHP we współpracy z Dolnośląską Wojewódzką Komendą OHP w dniach 29.07.- 06.08.2023 r. realizowała projekt "Uwierz w siebie i działaj!”, w ramach wymiany młodzieży Erasmus+.

Oprócz uczestników z Polski (udział w projekcie wzięła młodzież z trzebnickiego Hufca Pracy), aż trzy kraje partnerskie podjęły się udziału w przedsięwzięciu, tj. Hiszpania, Włochy oraz Estonia.

W trakcie trwania projektu młodzież wzięła udział w niezwykle interesujących zajęciach projektowych, które z pewnością na długo zostaną w ich pamięci oraz przyczynią się do odkrycia nowych pasji.

Zajęcia te obejmowały: kowalstwo artystyczne, cukiernictwo, podstawy kursu fotograficznego.

Uczestnicy projektu odwiedzili m.in. wrocławskie ZOO, piękny Zamek w Oleśnicy, a porą wieczorową odbywały się spotkania zapoznawcze z kulturą, kuchnią i tradycjami każdego z krajów.

Mamy nadzieję, że ta europejska integracja zaowocuje wieloma przyjaźniami, zainspiruje do nauki języków obcych oraz uświadomi naszym wychowankom, jak ważne jest faktyczne działanie i dążenie do realizacji swoich planów.

 

Młodzież zrealizowała wszystkie zaplanowane założenia projektowe, które z pewnością długo będą wspominali. Integracja zaowocowała wieloma przyjaźniami. Uczestnicy zaprosili się wzajemnie na mediach społecznościowych, założyli na Whats App grupę, dzięki której są w stałym kontakcie.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu.

 

Tekst: Monika Tabor - spec.ds. organizacji i planowania DWK OHP

Zdjęcia: Małgorzata Augustyn-Brykalska - Kierownik Zespołu Programów Międzynarodowych DWK OHP

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron