Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania

17 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci. Jest to dobra okazja, aby przypomnieć naszej młodzieży, pod jakie numery można dzwonić, aby móc anonimowo porozmawiać o swoich problemach.

Telefon 116 111 prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę jest czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu, także w dni ustawowo wolne od pracy.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie rządowej, najważniejsze zasady ABCD funkcjonowania Telefonu 116 111 to:

Anonimowo - dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.

Bezpłatnie - połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.

Chętnie - konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie to potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.

Dyskretnie - wszystko, o czym  powiesz lub napiszesz, zostanie między Tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc – konsultanci 116 111 zajmą się tym.

Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania.

Wśród naszych uczestników przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące telefonów zaufania. Młodzież poznała numery telefonów, pod którymi przez całą dobę mogą uzyskać pomoc w trudnych sytuacjach.

 

Autor tekstu: Krystyna Zdral - wychowawca 1-30 HP w Wałbrzychu

Autor zdjęć: Piotr Borowski - wychowawca 1– 30 HP w Wałbrzychu

 

Zdjęcia nr 1 - 2: Młodzież podczas zajęć

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron