Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Miłość do książek od najmłodszych lat

W ramach inicjatywy ,,Głośne czytanie” uczestniczki Hufca Pracy w Legnicy wraz z wychowawcą odwiedziły Miejskie Przedszkole by wspólnie poczytać najmłodszym ulubione bajki.

Czytanie dzieciom jest nie tylko niezwykłą przyjemnością, ale również zaspokaja potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny, intelektualny, a także społeczny. Zaprezentowana książka pt. ,,Postaw się na moim miejscu” to piękna opowieść, która pokazuje jak być dobrym przyjacielem i tego, że empatii można się nauczyć.

Wiek przedszkolny, to odpowiedni czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze. Działania związane z obudzeniem zainteresowań dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję, komputery, elektronikę chwile poświęcone na wspólne czytanie książek pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw, ciesząc się spędzaniem wspólnego czasu z pociechami.

 

Autor tekstu i zdjęć: Aleksandra Załęska - komendant 1-1 HP Legnica

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron