Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Miodowe klimaty na Dolnym Śląsku

W dniach 18-25.04.2020 w Dolnośląskiej Komendzie Wojewódzkiej OHP będzie realizowany projekt pn.: „Miodowe klimaty” Projekt ten współfinansowany jest w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus +.

Partnerem projektu realizowanego przez DWK OHP jest turecka organizacja partnerska Dogaya Donus Genclik ve Spor Kulubu Dernegi.

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy wśród młodych ludzi na temat wpływu pszczół na środowisko. Uczestnicy chcą także zdobyć doświadczenie związane z pomocą pszczołom oraz ochroną efektów pracy tych owadów. Dzięki międzynarodowej wymianie uczestnicy poznają również nową kulturę i podniosą swoje umiejętności z języka angielskiego.

Poprzez działania projektowe będą mogli uświadamiać mieszkańców Wałbrzycha i okolic, jak ważną kwestią jest dbanie o ekosystem i jego równowagę.

Podczas trwania wymiany młodzież wraz z warsztatowcem m in. stworzy rabatę z hotelami dla pszczół, na której znajdą się również rośliny miododajne. Będzie to miejsce dla owadów, gdzie będą mogły się schronić.

Działania projektowe przyczynią się również do podniesienia samooceny uczestników, rozwinięcia umiejętności pracy w międzynarodowej grupie oraz będą stanowiły początek wieloletniej współpracy i przyjaźni polsko-tureckiej.

Polsko-turecka grupa młodzieży realizująca projekt „Miodowe Klimaty” chce swoimi działaniami pobudzić w  społeczności lokalnej aktywność obywatelską nie tylko w wymiarze lokalnym, ale i międzynarodowym. Realizacja wspólnego projektu pokaże, iż pomimo różnic kulturowych możemy wspólnie działać, wspierać się i wzajemnie sobie pomagać.

 

Autor: Kamila Cioch, st. specj. ds. programów DWK OHP


Widok zawartości stron Widok zawartości stron