Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzieży OHP w Futsalu

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzieży OHP w Futsalu odbyły się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie.

Organizatorem turnieju była Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie oraz Hufiec Pracy w Grajewie. Jest to impreza realizowana cyklicznie, w której udział bierze 8 drużyn z jednostek opiekuńczo-wychowawczych Podlaskiej WK OHP.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali Dyrektor MOSIR Marek Duchnowski oraz Komendant Hufca Pracy w Grajewie Magdalena Sawicka. Rozgrywki odbyły się w dwóch fazach: grupowa, następnie półfinały i finał. W grupie A zmierzyły się drużyny z Kolna, Łomży, Suwałk i Zambrowa. W grupie B z Augustowa, Białegostoku, Grajewa i Wasilkowa. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Suwałk, wygrywając w półfinale z Hufcem Pracy z Kolna, któremu przypadło zaszczytne drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się Hufiec Pracy w Augustowie, wygrywając z zeszłorocznym mistrzem Hufcem Pracy w Białymstoku.

Tytuł „Króla Strzelców” wywalczył uczestnik z Hufca Pracy w Suwałkach Wiktor Kowalewski, który dla drużyny wywalczył aż 9 bramek. Decyzją sędziego tytuł „Najlepszego Bramkarza” trafił do uczestnika z Hufca Pracy w Augustowie Adama Zamojskiego.

Podczas uroczystego zakończenia mistrzostw drużynom, które zajęły miejsca na podium oraz wyróżnionym zawodnikom zostały wręczone puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku.

 

Autor tekstu: Magdalena Sawicka - komendant HP w Grajewie

Autor zdjęć: Magdalena Klimuk - st. specjalista ds. wychowania, kultury i sportu

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron