Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodość odbija się w oczach starszych osób

Uczestniczki Hufca Pracy w Elblągu udały się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu, by podzielić się z seniorkami swoimi umiejętnościami fryzjerskimi i kosmetycznymi.

– Podczas odwiedzin młodzież wykonała paniom zabiegi pielęgnacyjne dłoni i twarzy, w tym maseczki, masaże i peeling, a także modelowanie i strzyżenie włosów. Uczennice systematycznie odwiedzają Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu oraz Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka”. Podczas wizyt dzielą się nie tylko tym co potrafią najlepiej w zakresie usług fryzjerskich i kosmetycznych, ale także empatią, zrozumieniem, cierpliwością i uśmiechem. Co ważne doskonalą przy tym swoje umiejętności. Zadziwiająca i jakże naturalna jest płaszczyzna porozumienia między młodzieżą a seniorami. Sposoby dbania o urodę są tematem zawsze na topie, niezależnie od wieku – mówi wychowawca elbląskiego Hufca Pracy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Świat jest piękny w każdym wieku” finansowanego ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.

 

Autor tekstu: Izabela Kokoszka - wychowawca Hufca Pracy w Elblągu

Autor zdjęć: Dorota Perlejewska – Komendant Hufca Pracy w Elblągu

 

Zdjęcie nr 1, 2, 3: Uczestniczki projektu „Świat jest piękny w każdym wieku” podczas odwiedzin u słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron