Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodzi w działaniu

Pomóż nam pomagać bezdomnym kotom! „Przytul kota” pod takim hasłem młodzież z Hufca Pracy w Giżycku realizuje projekt w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Jego celem jest zaangażowanie mieszkańców Giżycka w wolontariat na rzecz bezpańskich kotów.

Młodzi wolontariusze z grupy „My aktywni” swoją pomoc skierowali do czworonogów przebywających schronisku prowadzonym przez Stowarzyszenie BRAT KOT w Giżycku. Stowarzyszenie BRAT KOT to miejsce, do którego trafiają skrzywdzone albo niechciane koty. Przebywają tam po kilka lat, a czasami nawet całe życie. Pracownicy Stowarzyszenia i wolontariusze z grupy „My aktywni” robią co mogą, aby dać kotom jedzenie, ciepły kąt oraz należytą opiekę. Jednak bezdomnych kotów wciąż przybywa, a pieniędzy na podstawowe produkty zaczyna brakować. Wspólnie możemy im pomóc.

 

W jaki sposób?

Oczywiście największą pomoc jaką można ofiarować to podarowanie odpowiedzialnego i kochającego domu. Jeśli jednak z różnych względów nie możemy przygarnąć zwierzaka, wesprzyjmy zbiórkę. Kociaki potrzebują:

  • suchej i mokrej karmy,

  • starych i nieużywanych koców,

  • kołder i poduszek.

Przedmioty można zostawić w Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP (Olsztyn, ul. Artyleryjska 3b) i Hufcu Pracy w Giżycku (Giżycko, ul. 1 Maja 30). Zbiórka trwa do 16.02.2022r.

Dołącz też do otwartej grupy na FB (https://www.facebook.com/groups/308727387753034/) i wesprzyj młodzież w ich działaniach komentarzem, łapką w górę lub udostępnieniem postu.

Za każdą pomoc dziękujemy w imieniu tych najbardziej potrzebujących. Wierzymy, że wspólnie jesteśmy w stanie zmienić ich kawałek świata na lepsze.

 

 

Autor tekstu: Małgorzata Kamińska – spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji W-M WK OHP

 

Zdjęcie nr 1_Grupa „My aktywnie” z Hufca Pracy w Giżycku

 

Zdjęcie nr 2_Halinka – kotka przebywająca w schronisku BRAT KOT.

 

Zdjęcie nr 3_Miętka - kotka przebywająca w schronisku BRAT KOT.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron