Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodzież HP w Łomży ,,Śladami Św. Jana Pawła II”

W dniach 19-25 lipca 2021 roku młodzież Hufca Pracy w Łomży uczestniczyła w wycieczce do Zakopanego.

Wyjazd zorganizowany był w ramach programu „Aktywny Wypoczynek z OHP -2021”,,,Śladami Św. Jana Pawła II”.

Oczywistym celem wycieczki było zapoznanie się z dziedzictwem regionalnym, tradycjami góralskimi, budowanie koleżeństwa wśród młodzieży a także aktywne spędzenie czasu w czasie wakacji poprzez piesze wędrówki tatrzańskimi szlakami.

Wyjazd był również okazją do poznania miejsc nierozerwalnie związanych z osobą Ojca Św. Jana Pawła II oraz do pogłębienia wiedzy na temat biografii papieża i Patrona Ochotniczych Hufców Pracy.
 Program uwzględniał zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem śladami naszego papieża Jana Pawła II,  domu rodzinnego Karola Wojtyły – Muzeum Jana Pawła II –  Kościoła Parafialnego w Wadowicach oraz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zakopane przyjęło naszą młodzież pięknymi widokami  gdzie szczególnie urzekły: Dolina Kościeliska i Chochołowska, Rusinowa Polana i Gubałówka.

W klimaty góralskie podczas jednych z wieczorów  wprowadził nas gawędziarz, który opowiedział  o kulturze regionu, tradycyjnych góralskich strojach, zwyczajach i zajęciach dnia codziennego.

Aby zatrzymać czas młodzież utrwalała piękno chwil i miejsca licznymi fotografiami a także  gromadziła pamiątki, które będą im często przypominały miniony czas i to co ich najbardziej zachwyciło w czasie podróży.


Pobyt można uznać za bardzo udany,  zamierzone cele zostały zrealizowane z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa.


Autor tekstu: Anna Dziemiańczuk- Komendant HP w Łomży
Autor zdjęć: Anna Dziemiańczuk- Komendant HP w Łomży, Natalia Gniazdowska- wychowawca HP w Łomży


Zdjęcia 1-8: Uczestnicy podczas wycieczki

 

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron