Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich podczas warsztatów artystycznych z tworzenia stroików

„Sztuka jest królową wszystkich nauk przekazujących wiedzę wszystkim pokoleniom świata” – Leonardo da Vinci

Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich wzięła udział w warsztatach artystycznych, dotyczących przygotowania kompozycji kwiatowych z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych. Zajęcia zrealizowane zostały przez instruktora praktycznej nauki w zawodzie krawiec – Panią Bożenę Chodorowską.

Młodzież nadała kwiatom zrobionym z białej tkaniny nowe życie poprzez zastosowanie na nich kolorowych farb. Dzięki temu zabiegowi uzyskano piękny i barwny efekt w postaci obfitych w kwiaty stroików, które wykorzystane zostaną do ozdobienia grobów podczas wizyty młodzieży OSiW na pobliskim cmentarzu.

Warsztaty artystyczne miały na celu nie tylko uwrażliwienie młodzieży na sztukę i piękno, ale także rozbudzenie w młodych ludziach atmosfery zadumy i kontemplacji, tak ważnej podczas zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych. Jest ono w Kościele katolickim świętem ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Niezwykle istotna podczas takiej uroczystości jest pamięć o bliskich oraz znajomych, których nie ma już z nami tutaj na ziemi.

 

 

Autor tekstu: Dominika Frączkowska – Specjalista ds. administracyjno-biurowych OSiW Ząbkowice Śląskie

Autor zdjęć: Małgorzata Tomaszek – Specjalista ds. logistyki OSiW Ząbkowice Śląskie

 

 

Zdjęcie nr 1: Warsztaty artystyczne młodzieży, OSiW Ząbkowice Śląskie

 

Zdjęcie nr 2,3: Młodzież podczas malowania kwiatów

 

Zdjęcie nr 3: Wspólne warsztaty artystyczne


Widok zawartości stron Widok zawartości stron