Wydawca treści
Młodzież z HP z Jeleniej Góry przestrzega przed fałszywymi inwestycjami
21 listopada 2024 r. uczestnicy Hufca Pracy w Jeleniej Górze wzięli udział w przygotowaniu filmu profilaktycznego pt. ,,Fałszywe inwestycje".
Filmik powstał w celu ostrzeżenia społeczności przed zagrożeniami związanymi z oszustwami inwestycyjnymi, które są coraz bardziej powszechne w naszym otoczeniu. Projekt ma za zadanie uświadamiać, że przestępstwa mogą dotknąć każdego z nas, dlatego warto być czujnym i zwracać uwagę na wszelkie podejrzane sytuacje.
Film został nagrany w budynku Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze, co było możliwe dzięki uprzejmości władz uczelni. W tym samym czasie, na uczelni odbywały się zajęcia zorganizowane przez Panią podkom. Beatę Sosulską-Baran, która prowadziła lekcję z młodzieżą z II roku Pedagogiki o specjalności resocjalizacja z kryminologią. Podkomisarz nie tylko zapoznała uczestników z tematyką konkursu, ale także pomogła jednemu z uczniów przygotować się do testu wiedzy o policji oraz wsparła ekipę podczas realizacji filmu.
Po przybyciu na miejsce młodzież z Hufca Pracy przedstawiła się i opisała cel swojego spotkania. Młodzież z Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych wykazała duże zaangażowanie, dzieląc się cennymi uwagami na temat realizacji filmu. Jedną z kluczowych ról odegrała studentka Julia Piątczak, która wcieliła się w rolę policjantki. Jej autentyczna gra aktorska nadała filmowi profesjonalnego charakteru i znacząco przyczyniła się do osiągnięcia zamierzonego efektu.
Film, który powstał w wyniku tej współpracy, jest rezultatem doskonałego zaangażowania i wspólnej pracy uczestników Hufca Pracy, studentów oraz Pani podkom. B. Sosulskiej-Baran. Dzięki temu projektowi udało się stworzyć materiał, który nie tylko przestrzega przed zagrożeniami związanymi z fałszywymi inwestycjami, ale również zwiększa świadomość społeczną na temat tego typu przestępstw.
Gotowy filmik zostanie zaprezentowany już w przyszłym tygodniu, 28 listopada, podczas II etapu konkursu Wiedzy o Policji ,,Razem bezpieczniej”. Efekt końcowy jest dowodem na to, jak owocna może być współpraca młodzieży, instytucji edukacyjnych i służb mundurowych w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.
Autorka tekstu i zdjęć: Patrycja Jasnosz
Widok zawartości stron
Zobacz również:
Zobacz również:
-
Dzierżoniów: konkurs plastyczny
22.11.2024
-
Business Meeting w Płocku
21.11.2024