Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodzież z OSiW OHP w Człuchowie włącza się w pomoc potrzebującym!

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas pamięci o osobach, które w tym czasie bardziej niż kiedykolwiek doświadczają samotności oraz potrzebują wsparcia i wrażliwości serca.

Nie wszyscy mają to szczęście, by radośnie świętować we własnych domach Narodzenie Syna Bożego oraz świętować bez zmartwień, że będzie, co położyć na świątecznym stole.

Święta od zawsze są najtrudniejszym czasem dla osób żyjących w kryzysie bezdomności, samotnych, ubogich i schorowanych.To właśnie z myślą o nich w okresie przedświątecznym iświątecznym instytucje, organizacje oraz stowarzyszenia działające na polu pomocy społecznej organizują liczne spotkania wigilijne.

Dla wielu osób żyjących w biedzie i niedostatku możliwość spędzenia wieczerzy wigilijnej jest naprawdę ważna i nie chodzi tu tylko o zjedzenie ciepłego świątecznego posiłku. Wspólna Wigilia jest dla nich wyjściem z samotności, marazmu i rozpaczy Bardzo ważną rzeczą dla nich jest sama możliwość uczestniczenia w świątecznej atmosferze, wzajemna serdeczność, życzliwość i miłość tak bardzo odczuwalna w tych dniach. Każdy człowiek, bowiem potrzebuje radości, akceptacji i świętowania.

W tym roku kadra oraz uczestnicy OSiW OHP Człuchów wspólnie z Caritasem działającym przy Parafii NMP w Czarnem, Parafią św. Jakuba Apostoła w Człuchowie, Stowarzyszeniem ,,Brygada Inki’’ oraz Nadleśnictwem Czarne Człuchowskie włączył się w organizację spotkań wigilijnych.

Z myślą o potrzebujących w tym byłym żołnierzom Armii Krajowej mieszkającymi na terenie powiatu człuchowskiego, przygotowali smakowite potrawy tzn. krokiety, śledzie, pierogi oraz przepyszny barszcz czerwony. Przyrządzone potrawy były przekazywane w formie paczek w wieczór wigilijny.

Z pewnością dostarczyły wiele radościi wzruszeń wszystkim obdarowanym. Udział w akcji niesienia pomocy potrzebującym, w którym biorą udział nasi uczestnicy jest ważnym elementem wychowania i kształtowania wśród nich postaw pro-społecznych, a jednocześnie dostarcza im wiele radości i pozytywnych emocji oraz wydobywa z naszej młodzieży wszystko co najlepsze.

 

Autor tekstu i zdjęć: Janusz Wilczek – wychowawca w OSiW Człuchów

 

Zdjęcie nr. 1: Uczestnicy wraz z przygotowanymi potrawami

 

Zdjęcie nr. 2, 3,4: Wigilijne potrawy

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron