Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodzież z Warmii i Mazur podsumowała staże w Hiszpanii

Uczestnicy OHP z Giżycka i Mrągowa podsumowali swój udział w zagranicznych stażach zawodowych u hiszpańskich pracodawców.

Młodzi kucharze i mechanicy samochodowi zdobywali nowe umiejętności w Sewilli i Torremolinos za sprawą projektu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up”.

Podczas uroczystości wręczenia certyfikatów Europass-Mobilność młodzież opowiedziała o swoich wrażeniach, doświadczeniach i kompetencjach zdobytych podczas trzytygodniowego pobytu w Hiszpanii. Jak sami przyznali – udział w projekcie pomógł im bardziej otworzyć się na innych ludzi oraz dodał motywacji do nauki języków obcych i podwyższania kwalifikacji zawodowych. Wrócili do Polski z kapitałem na przyszłość i bagażem bezcennych doświadczeń. Zdobyli doświadczenie w swojej dziedzinie zawodowej oraz zetknęli się z całym zestawem nowych wyzwań kulturowych. Poznali jak ludzie pracują w innym kraju, dowiedzieli się, jakie są ich wartości i ogólne normy w miejscu pracy oraz rozwinęli niezwykle cenną zdolność do przystosowania się do nowego i zmieniającego się środowiska pracy.

Spotkanie było również świetną okazją do świętowania i podzielenia się zdobytymi umiejętnościami. W Mrągowie młodzi kucharze zaprezentowali swoje kulinarne zdolności serwując hiszpańskie dania m.in.: tortillę, churrosy oraz sangrię z owocami. W Giżycku natomiast nie zabrakło miłych wspomnień i pysznego tortu.

Projekt „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

 

Autor tekstu: Małgorzata Kamińska – spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji

Autor zdjęć: Małgorzata Kamińska – spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji, Barbara Leszczyńska – st. spec. ds. programów europejskich i współpracy międzynarodowej

 

Zdjęcie nr 1-3_Uczestnicy OHP z Giżycka podczas uroczystego podsumowana projektu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up”

 

 

 

Zdjęcie nr 4-8_ Uczestnicy OHP z Mrągowa podczas uroczystego podsumowana projektu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up”

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron