Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodzież z Warmii i Mazur solidarna z Ukrainą

Młodzież OHP z Warmii i Mazur czynnie włącza się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Organizuje zbiórki potrzebnych rzeczy, pomaga przy sortowaniu, załadunkach, świadczy wolontariat ofiarowując swój czas.

Młodzi ludzie dzielą się nie tylko empatią, zrozumieniem, cierpliwością i uśmiechem, ale także umiejętnościami zawodowymi.

I tak, między innymi uczestnicy Grupy Wychowawczej w Olecku wraz z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku chcąc sprawić radość poszkodowanym przez wojnę ukraińskim dzieciom zaangażowali się w szycie dla nich zajączków wielkanocnych. Pod okiem instruktorki pani Agnieszki odrysowywali szablony na materiale i wycinały wzory, po czym na maszynie do szycia zszywali kolejno części maskotki.

Wielkanocne zajączki jeszcze przed świętami zostaną przekazane ukraińskim dzieciom.

Natomiast uczestnicy elbląskiego Hufca Pracy pomalowali klatki schodowe i przygotowali otoczenie pomieszczeń mieszkalnych znajdujących się w hotelowcu przy ul. Zw. Jaszczurczego w Elblągu, w którym niedługo zamieszkają ukraińskie rodziny.

Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania, profesjonalizmu i chęci zdobywania nowych doświadczeń przez nasza młodzież.

 

 

Autor tekstu: Sylwia Kulaszewicz – mł. wychowawca z Grupy Wychowawczej w Olecku

Autor zdjęć: Kamila Mac – wychowawca z Hufca Pracy w Elblągu, Sylwia Kulaszewicz – mł. wychowawca z Grupy Wychowawczej w Olecku

 

Zdjęcie nr 1: Warsztaty krawieckie

 

Zdjęcie nr 2: Uczestniczki OHP Grupy wraz z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku

 

Zdjęcie nr 3: Zajączki wielkanocne wykonane przez uczestniczki OHP z Olecka

 

Zdjęcie nr 4: Wolontariusz, uczestnik OHP z Elbląga

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron