Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodzieżowe Tygodnie Sukcesu

Zastanawiasz się nad właściwym wyborem szkoły? Nie masz pomysłu na własną karierę? A może chciałbyś znaleźć pracę, ale nie wiesz gdzie jej szukać?

Dzięki wsparciu specjalistów OHP na Warmii i Mazurach wystarczy tydzień, aby dobrze zaplanować swoją przyszłość. Zapraszamy na Młodzieżowe Tygodnie Sukcesu.

W ramach programu Młodzieżowe Tygodnie Sukcesu możesz liczyć na wsparcie pośrednika pracy OHP, który pokaże ci, jak wygląda rynek pracy w kontekście omawianej profesji i przedstawi oferty i zakłady pracy znajdujące się na lokalnym rynku. Pokaże ci metody aktywnego poszukiwania zatrudnienia oraz wesprze cię w poszukiwaniu ofert pracy w wyuczonym zawodzie. Czekają cię również wycieczki zawodoznawcze do różnych przedsiębiorstw w regionie i spotkania z ekspertami. Będzie to okazja do przyjrzenia się jak w praktyce wygląda praca w konkretnym zawodzie.

Dodatkowo będziesz mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym OHP, w ramach których m.in. zbadasz swoje predyspozycje zawodowe. Dowiesz się, skąd czerpać motywację do samodoskonalenia się oraz jakie ścieżki edukacyjno-zawodowe warto obrać, by osiągnąć wymarzony cel.

Po tygodniu spotkań w ramach programu będziesz dużo łatwiej i efektywniej poruszać się po rynku pracy.

Młodzieżowy Tydzień Kariery był realizowany pilotażowo w 2021 r. przez specjalistów MCK OHP w Giżycku. Uczestnicy programu uzyskali wsparcie w zakresie rozwoju zawodowego, ale także mieli okazję do zastanowienia się nad własnymi umiejętnościami i predyspozycjami. Ponieważ program cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, w tym roku program pod nazwą Młodzieżowe Tygodnie Sukcesu będzie realizowany przez jednostki organizacyjne pionu rozwoju zawodowego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie.

Jeżeli chcesz wziąć udział w programie skontaktuj się ze specjalistami CEiPM w Olsztynie lub Młodzieżowego Centrum Kariery w Ełku, Giżycku, Gołdapi, Mrągowa, Pisza i Nidzicy.

Dane teleadresowe znajdziesz tutaj.

 

Autor artykułu: Joanna Jagosz - specjalista ds. programu CEiPM w Olsztynie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron