Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodzieżowy Tydzień Sukcesu w Olecku

Z aromatem i smakiem kawy uczestnicy OHP z Olecka zakończyli udział w programie „Młodzieżowy Tydzień Sukcesu”.

Dużo wiedzy praktycznej i teoretycznej ze szczyptą historii przekazał, podczas szkolenia baristycznego, Karol Kraszewski z firmy „Licencjonowani Barmani”.

Podczas szkolenia młodzież dowiedziała się w jaki sposób oraz w jakich warunkach uprawia się owoce kawowca, a następnie na czym polega ich obróbka sucha i mokra. Uczestnicy poznali procedurę parzenia espresso, caffee crema, latte macchiato czy cappuccino, a także mogli posmakować każdego z tych rodzajów kawy. Następnie pan Karol opowiadał o zaletach i wadach prowadzenia działalności gospodarczej, przybliżył specyfikę pracy baristy – co robi i za co odpowiada osoba zatrudniona na tym stanowisku. Przedstawił również wymagane na rynku pracy predyspozycje zawodowe. Mówił o zapotrzebowaniu na dobrego baristę na lokalnym rynku pracy, zwłaszcza podczas różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Podkreślił, że warunkiem sukcesu dobrego baristy jest posiadanie zmysłu smaku i umiejętność stworzenia dobrej aury.

Ponadto młodzież biorąca udział w „Młodzieżowym Tygodniu Sukcesu” została zaproszona na indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym OHP, podczas których przeprowadzony został test predyspozycji zawodowych.

Dziękujemy uczestnikom Grupy Wychowawczej w Olecku za aktywny udział w przygotowanych zajęciach, natomiast panu Karolowi Kraszewskiemu za profesjonalne przedstawienie zawodu baristy i pyszną kawę.

 

Autor tekstu: Sandra Sobolewska – pośrednik pracy MCK OHP w Ełku

Autor zdjęć: Beata Warsiewicz – doradca zawodowy MCK OHP w Ełku

 

Zdjęcie nr 1-4: Szkolenie baristyczne, w którym wzięli udział podopieczni OHP z Olecka

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron