Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Mocne uderzenie w OHP

Na korytarzu rozległ się odgłos zdecydowanych, szybkich kroków. Wystarczył rzut oka, aby natychmiast zrozumieć, że osoba poruszająca się w ten sposób to nie zwykły przechodzień, a utalentowany sportowiec.

Przemysław Opalach – bokserski mistrz, zawodnik mieszanych sztuk walki, a ostatnio również przedsiębiorca – zagościł w murach Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy, aby opowiedzieć młodzieży o sobie, oraz o tym, co trzeba przejść, by zostać mistrzem w swoich fachu.


Celem spotkania była promocja zdrowego stylu życia z elementami motywacji i wskazówek dotyczących osiągania sukcesów w wybranych przez uczestników dziedzinach. Spotkanie było również świetną okazją do poznania Mistrza od strony prywatnej i zadawania pytań, których – naturalnie – nie brakowało!


Przemysław Opalach opowiadał uczestnikom spotkania o ścieżce zawodowego boksera, nie szczędził również wciągających i zabawnych historii z życia prywatnego. Dał się poznać jako osoba niezwykle otwarta, optymistyczna i żywo zainteresowana problemami i potrzebami młodzieży. Zresztą, nie jest żadną tajemnicą, że Przemysław Opalach od dawna pracuje z młodzieżą z trudnych środowisk, dając swoim podopiecznym możliwość wyjścia z problemów poprzez sport, zaangażowanie, treningi i pasję. Nie zabrakło też podziękowań od samej młodzieży, której przedstawicielka obdarowała boksera medalem „Przyjaciela Młodzieży”.


Dla wszystkich, którzy nie mieli okazji spotkać Mistrza oko w oko, mamy dobre informacje! Bokser zapewnił, że nie jest to jego ostatnia wizyta w Ochotniczych Hufcach Pracy, a na następną przywiezie nawet pasy mistrzowskie, które będzie można obejrzeć, wziąć do ręki i przekonać się o ciężarze, jaki zawodowi bokserzy noszą na swoich barkach.


Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Spotkań z Mistrzostwem”, organizowanych przez Młodzieżowe Biuro Pracy OHP w Olsztynie. W planach jest już zaproszenie innych, znanych w całej Polsce osobistości. Śledźcie naszą stronę, aby być na bieżąco – niebawem kolejne, otwarte spotkania, a udział w nich może wziąć każdy!

 

Autor tekstu i zdjęć: Łukasz Waleszczyński - pośrednik pracy MBP w Olsztynie


Zdjęcie nr 1-3: Przemysław Opalach podczas spotkania z młodzieżą i kadrą OHP w Olsztynie

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron