Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Mój pierwszy biznes – wsparcie dla młodych

Uczestnicy Grupy Wychowawczej w Olecku (Warmińsko-Mazurska WK) zakończyli cykl spotkań zorganizowanych przez specjalistów rozwoju zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Ełku w ramach programu autorskiego pt. „Mój pierwszy biznes - wsparcie dla młodych”.

Młodzież dowiedziała się czym jest działalność gospodarcza, jakie mogą być jej formy, sposoby prowadzenia oraz jak ją zarejestrować. Ponadto młodzi ludzie poznali czym cechuje się dobry przedsiębiorca, co to jest przedsiębiorczość, a także porównali wady i zalety prowadzenia działalności. Uczestnicy programu poznali definicję biznesplanu oraz planu marketingowego. Uzyskali również cenne wskazówki, jak planować biznes, by osiągnąć sukces. Zaproszeni goście z Departamentu Koordynacji Promocji Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO” opowiadali o dotacjach, pożyczkach, szkoleniach, inwestycji w rozwój, innowacyjności na rynku. Ostatnimi zajęciami w ramach programu było spotkanie z człowiekiem biznesu - przedstawicielem prężnie rozwijającej się firmy Saxdor Shipyard Sp. z o. o., który poruszył zagadnienia dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej w dzisiejszych czasach, konieczności ciągłego samorozwoju, elastyczności i umiejętności łatwego dopasowywania się w świecie dzisiejszej gospodarki.

Naszym podopiecznym oraz wszystkim zaproszonym gościom dziękujemy za udział w programie „Mój pierwszy biznes - wsparcie dla młodych”.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Sandra Sobolewska – pośrednik pracy MCK OHP w Ełku

 

Zdjęcie: Spotkanie z przedstawicielem Saxdor

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron