Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Moje potrawy kulinarne - konkurs dla kucharzy i nie tylko

W Hufcu Pracy w Augustowie odbył się konkurs pt. „Moje potrawy kulinarne - konkurs dla kucharzy i nie tylko”.

Ze względu na sytuację związaną ze stanem epidemii koronawirusa, tym samym zakazem opuszczania miejsca zamieszkania, przeprowadzony został konkurs w formie zdalnej, tj. sms-owy i e-mailowy.

Na konkurs wpłynęło 13 prac. Młodzież miała za zadanie przygotować w swych domach danie obiadowe i je sfotografować. Do dania musiał być dołączony przepis. Autorami dani i przepisów na nie była młodzież ucząca się w zawodzie kucharz i nie tylko.

Okazało się, że i fryzjerka może przygotować wspaniale wyglądające danie obiadowe. Na konkurs wpłynęła też praca z przygotowanego koktajlu z kawałkiem ciasta.

Zdjęcie i przepis trzeba było przesłać drogą elektroniczną do Hufca Pracy w Augustowie. Wszyscy uczestnicy konkursu bardzo odpowiedzialnie podeszli do swej pracy. Niestety komisja nie mogła spróbować tych wspaniale wyglądających dań, a szkoda. I tak: I miejsce zajęła Iza Strękowska, II miejsce zajęła Beata Waszczuk, a III miejsce zajęła Kamila Grzęda (fryzjerka). Wszystkie praca zostały ocenione przez Hufcową Komisję na ten czas do tego powołaną.

Z tego, co było widać na wszystkich zdjęciach, młodzież naprawdę ma talent kulinarny. Zwycięzcom zostaną wręczone dyplomy, jak wrócą po pandemii do szkoły.

Autor artykułu: Dariusz Tomczyk – wychowawca HP 10-6 w Augustowie

Na zdjęciu praca konkursowa Izy Strękowskiej


 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron