Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Na Podlasiu uczestnicy OHP z kadrą uczcili pamięć swojego patrona

W ramach obchodów 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Świętego Jana Pawła II, na Podlasiu uczestnicy OHP wraz z kadrą uczcili pamięć swojego Patrona. W ramach działań upamiętniających ten dzień miały miejsce różne inicjatywy z udziałem podopiecznych OHP.

Uczestnicy wszystkich jednostek podległych Podlaskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Białymstoku m.in. brali udział w ogólnopolskich konkursach, tj. w konkursie „Od narodzin do świętości – obraz z życia św. Jana Pawła II” i literackim „Święty Jan Paweł II w moim życiu”. Rada Młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie z własnej inicjatywy odwiedziła pomnik papieża (ze względu na pandemię każdy w swoim rodzinnym mieście), gdzie zapaliła znicz pod pomnikiem w imieniu całej społeczności Ośrodka oraz zaśpiewała ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barka”.

Jedną z aktywności uczestników Hufca Pracy w Grajewie było stworzenie gazetki obrazującej dokonania św. Jana Pawła II. Uczestnicy, którzy zaangażowali się w akcję, tworząc gazetkę, wrócili myślami do nauk Ojca Świętego i wybrali inspirujące ich materiały. Powstała w ten sposób gazetka skierowana jest do młodzieży korzystającej ze świetlicy środowiskowej hufca, która jak tylko będzie to możliwe, wznowi swoją działalność.

Podopieczni Hufca Pracy w Zambrowie wysyłali „światełko do nieba” dla Papieża. Dla uczczenia Jubileuszu również kadra zambrowskiego hufca wykonała gazetkę tematyczną w gablocie na korytarzu jednostki, a jedna z uczestniczek hufca sporządziła w domu prezentację multimedialną pn. „Przesłania Papieża dla młodych”. Została ona udostępniona dla pozostałych uczestników jednostki na portalu społecznościowym hufca.

Kadra Hufca Pracy w Łomży m.in. z nadesłanych przez uczestników zdjęć, stworzyła własną gazetkę ścienną. Podopieczni zaś Hufca Pracy w Białymstoku oprócz utworzenia wirtualnej gazetki dot. pamiątkowych zdjęć związanych z tematyką wielkiego Polaka odwiedzali portal JP2online. Zachęcali także innych do zapoznania się z serwisem, który ma na celu rozpowszechnienie spuścizny po Janie Pawle II, która jest częścią polskiego dziedzictwa narodowego.

Podlaska Młodzież i kadra angażując się w te różne inicjatywy na cześć Świętego Jana Pawła II, dała wyraz pamięci o swoim patronie.

 

Autor tekstu: E. Dziemianiuk, rzecznik prasowy PWK OHP w Białymstoku, kierownicy jednostek wychowawczych PWK OHP w Białymstoku
                        

Autor zdjęć: uczestnicy  jednostek PWK OHP w Białymstoku, Jacek Nejfeld – st. wychowawca HP 10 – 6 w Augustowie, Magdalena Sawicka - komendant HP Grajewo, Justyna Jabłońska – wychowawca HP w Zambrowie, Grażyna Dembek-Komendant HP w Zambrowie

 

Zdjęcia nr 1,2,3,4,8 – na Podlasiu uczestnicy OHP wraz z kadrą uczcili pamięć swojego patrona

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron