Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Na stażu w Ubedzie

Młodzież OHP z Olsztyna i Elbląga jest w trakcie realizacji projektu „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” i podnosi swoje kwalifikacje zawodowe w zawodzie fryzjera i sprzedawcy odbywając staże zawodowe w Ubedzie.

– Pobyt w Hiszpanii to przede wszystkim ogromna szansa na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń zawodowych. Każdego dnia młodzież uczy się czegoś nowego i porównuje z tym czego nauczyła się w Polsce. Młodych fryzjerów i sprzedawców w tajniki pracy w hiszpańskich przedsiębiorstwach wprowadzają tutorzy oraz życzliwi i bardzo cierpliwi pracodawcy. Sprzedawcy oprócz metkowania i ustawiania towaru na półkach, próbują swych sił przy fakturach i obsłudze klientów. Fryzjerzy natomiast ścinają włosy, układają fryzury oraz poznają nowe techniki modelowania, stylizacji i farbowania – mówi Komendant Hufca Pracy w Elblągu.

– Mimo początkowych trudności związanych z potrzebą znajomości fachowego języka, uczestnicy szybko przyswajają słownictwo i z każdym dniem radzą sobie coraz lepiej. Niewątpliwie sprawdziło się tutaj powiedzenie, że najlepszym nauczycielem jest praktyka. Dzięki dodatkowym lekcjom z native speakerem młodzież staje się coraz bardziej otwarta w kontaktach z klientami. Miło patrzeć jak praca w miejscu o odmiennej kulturze wpływa na ich postawę, motywację i chęć rozwoju. Niektóre z hiszpańskich zwyczajów chcieliby przenieść na nasz grunt np. więcej uśmiechu i spokoju każdego dnia. A może i sieste! – dodaje wychowawca Hufca Pracy w Olsztynie.

Projekt „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” realizowany jest w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Autor tekstu: Sylwia Sulinowska – wychowawca Hufca Pracy w Olsztynie

Autor zdjęć: Dorota Perlejewska – komendant Hufca Pracy w Elblągu

Zdjęcie nr 1-4: Uczestnicy projektu „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery”

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron