Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Najlepsze fryzjerki z Warmii i Mazur

Grzebienie, wsuwki i wyobraźnia poszły w ruch prowadzone sprawnymi dłońmi uczestniczek OHP - młodych adeptek fryzjerstwa z Warmii i Mazur. Za nami eliminacje do ogólnopolskiego konkursu "Sprawny w zawodzie 2024" w kategorii fryzjer, które zorganizował Hufiec Pracy w Giżycku.

Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Giżycku, dzięki uprzejmości dyrekcji placówki Celem konkursu było wyłonienie finalistki reprezentującej województwo warmińsko-mazurskie w etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 14-16 maja w Gołdapi.

Konkurs "Sprawny w zawodzie 2024" był swoistą sceną, na której młodzi, ambitni artyści mogli wyrazić siebie poprzez sztukę fryzjerstwa i sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z równie zdolnymi rówieśnikami. Zadaniem uczestniczek było zmierzenie się z testem wiedzy oraz stworzenie fryzury okolicznościowej, która miała przedstawić „Kobietę przyszłości”.

Jury konkursowe miało nie lada wyzwanie, by ocenić prace pod kątem zgodności z tematem, precyzji wykonania, wyboru technik oraz co najważniejsze, kreatywności i efektu końcowego. Wśród uczestniczek nie zabrakło fantazji, a ich oryginalne i przemyślane kreacje pokazały, że znajdują się one na właściwej ścieżce rozwoju.

Po zakończeniu obrad, jury wyłoniło najlepsze fryzjerki w województwie warmińsko-mazurskim: I miejsce zajęła Nikola Rynkowska z OHP w Elblągu, która uzyskała największą liczbę punktów łącznie za część teoretyczną i praktyczną. Z niewielka różnicą punktową na II miejscu uplasowała się Julia Kaczarowska z OHP w Giżycku, natomiast III miejsce zdobyła Natalia Banaszewska z OHP w Ełku.

Laureatki konkursu otrzymały nie tylko bony upominkowe, ale i nagrody rzeczowe, co było możliwe dzięki wsparciu lokalnych instytucji. Upominki otrzymały również pozostałe uczestniczki konkursu i modelki, bez których konkurs byłby niemożliwy.

Gratulacje dla wszystkich uczestniczek za odwagę, kreatywność i nieustające dążenie do rozwoju! Jesteście inspiracją i dowodem na to, że fryzjerstwo to nie tylko zawód, ale prawdziwa forma artystycznej ekspresji.

Finalistce życzymy powodzenia w kolejnym etapie - mocno trzymamy kciuki! Nie możemy się doczekać, co przyniesie finał w Gołdapi! Ale niezależnie od wyników, jedno jest pewne - nasze utalentowane fryzjerki mają przed sobą świetlaną przyszłość.

 

Autorka tekstu: Małgorzata Kamińska - spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron