Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Najlepszy kucharz OSiW OHP Tczew

Ze względu na pandemię COVID–19, w 2020 roku nie udało się zrealizować w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie kilku wojewódzkich przedsięwzięć, w tym „Najsprawniejszy w zawodzie – KUCHARZ”.

Nie ukrywamy, iż młodzież była bardzo zawiedziona i rozczarowana zaistniałą sytuacją. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych młodych kucharzy i zorganizować im wewnętrzny konkurs.

Niestety, biorąc pod uwagę wszystkie obostrzenia, nauczanie zdalne młodocianych odbywających przyuczenie oraz dokształcanie teoretyczne kucharzy z II klasy Szkoły Branżowej I stopnia, a przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie naszych podopiecznych, nie mogliśmy spotkać się w liczniejszym gronie.

Tak więc w dniu 16 grudnia odbył się Konkurs „Najlepszy kucharz OSiW OHP Tczew”. Udział wzięło sześcioro uczestników z I klasy Szkoły Branżowej I stopnia.

Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Młodzież w ramach części teoretycznej rozwiązywała test wiedzy z zakresu gastronomii, zasad żywienia oraz znajomości przepisów BHP.

Następnie instruktor praktycznej nauki zawodu Pani Bożena Łukasik przedstawiła uczestnikom danie konkursowe, którym było tzw. „świąteczne dechy różności”.

Podczas rywalizacji można było zauważyć pasję oraz ogromne zaangażowanie, natomiast przy tworzeniu choinek młodzież wykazała się ogromnym poczuciem estetyki i kreatywności.

Na ostateczny wynik składała się punktacja z części teoretycznej oraz praktycznej.

Poziom wiedzy i umiejętności wszystkich uczestników był bardzo wyrównany, jednakże zwycięzcą okazała się Nikola Książek, natomiast drugie miejsce zdobyła Natalia Wojnowska. Na resztę uczestników czekały dyplomy oraz nagrody pocieszenia.

 

Autor tekstu: Paulina Szmaglińska – wychowawca w OSiW Tczew

Autor zdjęć: Paulina Szmaglińska, Lucyna Jabłońska – pośrednik pracy w MCK Tczew

 

Zdjęcie  nr 1: Uczestnicy konkursu

Zdjęcie nr 2: Część teoretyczna konkursu

 

Zdjęcie nr 3: „Świąteczne dechy różności” – efekt pracy

 

Zdjęcie nr 4: Zwyciężczyni konkursu „Najlepszy kucharz OSiW OHP Tczew” – Nikola Książek

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron