Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Nasza kamiennogórska młodzież chętnie pomoga

1-10 Hufiec Pracy w Kamiennej Górze nawiązał współpracę z kamiennogórskim Stowarzyszeniem „LEPSZE DZIŚ”.

Mottem Stowarzyszenia jest myśl Roberta Baden-Powella „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”. Jego działania są ukierunkowane na pomoc najbardziej potrzebującym.

LEPSZE DZIŚ prowadzi darmową wypożyczalnię sprzętu medycznego. W siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Mickiewicza 20 w Kamiennej Górze znajduje się też lodówka społeczna do której każdy mieszkaniec może włożyć swoje dary dla potrzebujących.

Uczestnicy Hufca oraz jego absolwenci w ramach wolontariatu przeprowadzili zbiórkę odzieży oraz zabawek dla podopiecznych Stowarzyszenia. Nasza młodzież z ogromnym zaangażowaniem zbierała potrzebne rzeczy, a następnie pod okiem kadry Hufca posortowała je i spakowała. Wszyscy uczestnicy akcji przewieźli i przekazali efekty zbiórki do siedziby Stowarzyszenia LEPSZE DZIŚ, które w ramach prowadzonej akcji dostarczyło je potrzebującym. Wykonana praca sprawiła uczestnikom i osobom obdarowanym dużo radości i pokazała, jak wiele potencjału i dobrego serca tkwi w młodych ludziach.

 

Szczególne podziękowania za zaangażowanie i udział w akcji należą się: Anicie, Emilii, Piotrowi, Danielowi, Michałowi i Adamowi.

Komendant 1-10 OHP w Kamiennej Górze, Małgorzata Żółtowska-Dzierzbińska, zapewniła, że współpraca nie jest jednorazowym działaniem i z pełnym zaangażowaniem zarówno ze strony Hufca, jak i młodzieży, będzie kontynuowana.

 

Autor tekstu: Małgorzata Żółtowska-Dzierzbińska - Komendant HP Kamienna Góra

Autor zdjęć: Sławomir Protasiuk-  wychowawca HP Kamienna Góra

 

Zdjęcie nr 1. My w siedzibie Stowarzyszenia LEPSZE DZIŚ

 

Zdjęcie nr 2. Transport

 

Zdjęcie nr 3. Sortowanie i pakowanie odzieży


Widok zawartości stron Widok zawartości stron