Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Nowo zrekrutowani uczestnicy OSiW OHP w Ząbkowicach poznają zakątki Ząbkowic.

Nowo przyjęci uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śl. wraz z instruktorami praktycznej nauki zawodu oraz dotychczasowymi uczestnikami ośrodka wybrali się na miejską wycieczkę integracyjną, aby poznać miejsce, w którym będą mieszkać, uczyć się oraz pracować.

 

Celem wycieczki było przede wszystkim wspólne spędzenie czasu oraz zintegrowanie całej społeczności ośrodka. Takie wycieczki pomagają nowym uczestnikom zredukować stres towarzyszący zmianie, która nastała w ich życiu, a także zintegrować się z nowymi przyjaciółmi oraz poznać instruktorów, którzy w najbliższych miesiącach będą przybliżać uczestnikom szczegóły zawodu, podczas odbywania praktyk.

W trakcie wspólnego wyjścia młodzież odwiedziła zabytki Ząbkowic Śląskich, miedzy innymi ruiny zamku, Krzywą Wieżę oraz prawosławną Cerkiew św. Jerzego, w której obejrzała wystawę malarską i wysłuchała koncertu pieśni kościoła prawosławnego.

Wycieczka to również doskonała okazja na rozwinięcie się wzajemnej akceptacji wśród uczestników oraz pozbycie się przejawów początkowej rywalizacji. Wyprawa integracyjna minęła w doskonałej atmosferze, sprawiła ze nowi uczestnicy poczuli się jak w domu, jednocześnie zaprzyjaźniając się ze starszymi przyjaciółmi w ośrodku.

Wiemy, że wzajemne poznanie się i zaufanie sprawi, że nauka i praca staną się przyjemnością i szansą na wspaniałą przyszłość, a rozłąka z rodziną stanie się mniej bolesna. Życzymy wszystkim nowym uczestnikom powodzenia w rozpoczętym roku szkolnym!

 

Autor tekstu: Dominika Frączkowska – specjalista ds. administracji OSiW Ząbkowice Śl.

Autor zdjęcia: Renata Lubczyńska – instruktor PNZ kucharz OSiW Ząbkowice Śl.

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron